XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Wołczyna

W sobotę 9 czerwca 2018 roku odbył się XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Wołczyna, w którym udział wzięło łącznie ponad 350 biegaczy od przedszkolaka do seniora. Impreza sportowa rozpoczęła się o godz. 10.00 na kompleksie rekreacyjno – sportowym w Wołczynie od Biegów Dzieci i Młodzieży, w różnych kategoriach wiekowych. W biegach tych wystartowało 250 młodych sportowców z regionu.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i drobne upominki, a do najlepszych zawodników trafiły cenne nagrody. Dla ochłody każdy biegacz mógł zjeść lody ufundowane przez firmę Froneri Polska z Namysłowa.
O godzinie 12.00 odbył się symboliczny „Bieg dla Niepodległej” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy tego biegu ubrani byli na biało – czerwono. Chętnych do niesienia narodowej flagi, którą przywiózł starosta kluczborski nie brakowało. Powiatową 20 metrową biało – czerwona flagę nieśli wraz z uczniami, nauczycielami, mieszkańcami i harcerzami wicemarszałek województwa opolskiego Stanisław Rakoczy, starosta kluczborski Piotr Pośpiech wraz z współpracownikami starostwa, burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek, zastępca burmistrza Wołczyna Bogusław Adaszyński wraz z współpracownikami z urzędu miejskiego. Maszerującym przygrywała Orkiestra Dęta z Łowkowic.
O godz. 12.30 blisko 100 zawodników wystartowało w Biegu Głównym ulicami miasta.
Patronat nad Wołczyńskimi biegami objął marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, który dodatkowo ufundował bony upominkowe o wartości 100 zł, 200 zł, 300 zł dla pierwszych trzech miejsc, które zajęły najlepsze zawodniczki i zawodnicy z województwa opolskiego. Zwycięzcy z rąk burmistrza Wołczyna otrzymali puchary, medale oraz rowery.
Nagrody dla uczestników XVII Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Wołczyna ufundowali: Urząd Miejski w Wołczynie, Lesaffre Polska S.A., Bank Spółdzielczy w Wołczynie, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wołczynie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wołczynie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wołczynie, Gminna Spółdzielnia "SCH" w Wołczynie, Dziedzic Namysłów, Magdalena Mucha – Ubezpieczenia w Wołczynie, Tomasz Libera - Tomex z Wołczyna, Jan Jakimiec – Zakład kominiarski z Wołczyna, Kazimierz Musiałek – Euro - Kam ze Skałąg, Piotr Kuliga - Lateks z Wołczyna, Kamil Kołosowski – Palgum z Ligoty Wołczyńskiej, Leszek Culic – Hurtownia spożywczo – przemysłowa z Wołczyna, Sebastian Najdek z Wołczyna, Stanisław Krawiec – Gospodarstwo Rolne z Gierałcic.
Szczególne podziękowania należą się fundatorom nagród oraz Stanisławowi Liberze pomysłodawcy i organizatorowi pierwszych biegów ulicznych w Wołczynie, służbom porządkowym wraz ze strażakami z gminnych jednostek OSP, strażą miejską, policją i harcerzami, służbą medyczną, a także pracownikom Wołczyńskiego Ośrodka Kultury, Paniom ze szkolnej stołówki Zespołu Szkół w Wołczynie za przygotowanie pysznego posiłku i wszystkim pozostałym osobom, które bezpośrednio zaangażowane były w organizację tych biegów.

Wyniki biegów dzieci i młodzieży 
Wyniki Biegu Głównego