Burmistrz Wołczyna Ambasadorem Opolskich Dzieci, pasowanie w Krasiejowie

ikoUczniowie wszystkich pierwszych klas szkół podstawowych z gminy Wołczyn 11 października zostali pasowani na Pierwszaków w nietypowym miejscu ...Uroczystość odbyła się w Krasiejowskim JuraParku.

Każde z 85 dzieci zostało pasowane symboliczną kością dinozaura przez burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka. Gospodarz gminy został też uhonorowany tytułem Ambasadora Opolskich Dzieci przyznanym przez Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Wręczył je dyrektor JuraParku Marek Korniak.
Przyznanie tytułu było tajemnicą, dlatego burmistrz nie mógł się spodziewać takiej nagrody.
- Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie również motywujące – zauważa burmistrz. - W dalszym ciągu będę się starał sprawiać, nie tylko radość dzieciom, ale również troszczył się o nie i dbał. Będą to robił dopóty, dopóki mieszkańcy pozwolą służyć im na stanowisku burmistrza.
Jak podkreśla Marek Korniak burmistrz Wołczyna od lat był i jest nadal oddany dzieciom.
- Chcieliśmy podsumować jego działalność, a okazją było pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Jest to pierwszy tytuł nadany w JuraParku dla samorządowca i będziemy chcieli nagradzać nim kolejnych zasłużonych – powiedział Marek Korniak.To już kolejne wyróżnienie burmistrza związane z troską o dzieci. Pierwszym był tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu. Była to nagroda za działalność charytatywną i pomoc chorym dzieciom. Po uroczystym pasowaniu, uczniowie i ich Wychowawcy udali się na słodki poczęstunek, a po nim przenieśli się w Tunelu Czasu o 250 000 000 lat.