Buletyn informacji publicznej
Facebook
Youtube
Instagram
Dla osób z trudnościami w komunikowaniu się
Elektroniczna platforma usług administracji publicznej
Strona Główna
Aktualności
Załatwianie spraw
Ochrona środowiska
Oświata
Przetargi
Projekty
Org. pozarządowe
Nieruchomości
Zarządzanie Kryzysowe
Aktualności
Miasto i Gmina
Urząd
Mieszkaniec
Turysta
Inwestor

icoW dniu 11 listopada w Wołczynie odbyły się gminne obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Teresy, poprzedzoną uroczystym odśpiewaniem Hymnu Narodowego.

Po mszy odbył się Marsz Niepodległościowy ulicami miasta, w którym wzięli udział harcerze, społeczność szkolna, przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych firm i instytucji, strażacy z gminnych jednostek OSP, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Następnie uczestnicy uroczystości wzięli udział w Pikniku Patriotycznym zorganizowanym przy Urzędzie Miejskim. Po odegraniu i wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, burmistrz Wołczyna wygłosił okolicznościowe przemówienie i zaprosił mieszkańców do wypuszczenia w niebo białych i czerwonych balonów. W tym dniu na scenie zaprezentowali się: wołczyńska drużyna harcerska, dzieci z Publicznego Przedszkola w Wołczynie i Szkoły Podstawowej w Wierzbicy Górnej, laureaci III Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Szymonkowie, Zespół Wrzos, Zespół Pieśni i Tańca Modrzewiacy oraz Małgorzata Kalińska w koncercie „Tobie Polsko”. Podczas Pikniku wręczono nagrody laureatom Gminnego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Wąsicach, grupa „An – onimy” Łucznictwa Tradycyjnego w Wołczynie wraz z mieszkańcami wykonała 100 strzałów na 100 – lecie Niepodległości, a Modrzewiacy wraz z uczestnikami pikniku zatańczyli Poloneza. Dla Niepodległej z samego rana grupa rowerzystów wzięła udział w rajdzie rowerowym, a grupa biegaczy w sztafecie biegowej. Sportowcy przejechali i przebiegli blisko 60 km wzdłuż granic naszej gminy. Podczas Pikniku Patriotycznego, na głównej scenie biegacze i rowerzyści otrzymali z rąk burmistrza pamiątkowe medale. Podczas obchodów uczestnicy częstowani byli ciepłą grochówką oraz kawą i herbatą.
Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy w dniu 11 listopada wzięli udział w gminnych obchodach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przede wszystkim dziękujemy Braciom Mniejszym Kapucynom z naszej parafii, społeczności szkolnej, harcerzom, strażakom gminnych jednostek OSP, licznie zgromadzonym mieszkańcom, przedstawicielom lokalnych instytucji i firm, uczestnikom rajdu rowerowego i uczestnikom sztafety biegowej "Dla Niepodległej", grupie An - onimy Łucznictwa Tradycyjnego oraz wszystkim zespołom i artystom, którzy wystąpili na scenie podczas obchodów. Szczególnie dziękujemy Paniom ze stołówki Zespołu Szkół w Wołczynie za pomoc w przygotowaniu dla uczestników grochówki, Gminnej Spółdzielni "SCH" za zapewnienie pieczywa. Straży Miejskiej, Policji, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, pracownikom CISPOL za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Pracownikom Wołczyńskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację tej pięknej rocznicy.

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rozumiem