Siódme pomocowe serduszko napełnione w pięć minut

icoDziś w Wołczynie siódme serduszko zostało napełnione w 5 minut.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pomoc. Wasze dobre serce zostało po raz kolejny docenione i zauważone przez media TVP3 Opole za co serdecznie dziękujemy.
Szkoły z terenu gminy Wołczyn zebrały się i napełniły całe serduszko od razu po opróżnieniu szóstego.

Czytaj więcej...

Burmistrz nominowany do Osobowości Roku 2019

herbSamorządowiec z 20-letnim doświadczeniem, burmistrz piątej kadencji.Kawaler Orderu Uśmiechu, jest to odznaczenie przyznawane w formie medalu przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu, w której skład wchodzą dzieci. Z powodzeniem realizuje większość ze swoich obietnic i założeń programowych. Utrzymuje gminę w stabilnej kondycji finansowej. Pozyskuje nowych inwestorów oraz wspiera lokalnych przedsiębiorców, w Wołczynie powstanie fabryka mebli, w której pracę znajdzie 300 osób.

300

Czytaj więcej...

Szkolne kolędowanie

ikoDn. 16.01.2020 w Szkole Podstawowej w Wierzbicy Górnej odbyła się XII edycja konkursu kolęd i pastorałek pt. „Nasze szkolne kolędowanie”.
Burmistrz z przedstawicielką publiczności maleńką Klarą wręczył Nagrodę Publiczności, którą otrzymał Jakub Bojko. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom. 

Czytaj więcej...

Przewodniczący nagrodzony

Obrazek 49Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek uczestniczył w gali wręczenia nagród "Laurów Umiejętności i Kompetencji", który odbył się 16.01.2020. Uroczystość wręczenia jest zaszczytnym i prestiżowym wyróżnieniem, a także wyrazem wdzięczności i uznania dla Laureatów za wszelkie dobro na rzecz swojego środowiska lokalnego i naszego regionu. Laureatem Srebrnego Laura w kategorii "pro publico bono" został Pan Waldemar Antkowiak Przewodniczący Rady Miejskiej w Wołczynie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Bal Karnawałowy

herbBurmistrz Wołczyna, Rada Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Wołczynie zapraszają na Bal Karnawałowy, którego część dochu przekazana będzie na leczenie Patryka Radwańskiego, pozostałe fundusze przeznaczone zostana na potrzeby szkoły.

bal gimnazhum

Wielki sukces wołczyńskiego Liceum Ogólnokształcącego

herbZespół Szkół z Wołczyna został wyróżniony Srebrną Tarczą w ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2020. Szkoła znalazła się w pierwszej 10-ce najlepszych szkół na Opolszczyźnie. Kapituła oceniała licea ogólnokształcące za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Czytaj więcej...