Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

II Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej w Szymonkowie

godlo16 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Szymonkowie odbył się II Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej pt. „ Rozszumiały się wierzby płaczące”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.

Czytaj więcej...

Dzień Pracownika Socjalnego

Rysunek2 800x568Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalego to szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie podziękowań i wyrazów uznania za wysiłek oraz poświęcenie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz mieszkańców naszego miasta i gminy. Składamy najserdeczniejsze życzenia wrażliwości na potrzeby innych, wytrwałości w służbie drugiemu człowiekowi, satysfakcji z pracy, ciągłego rozwoju oraz samych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Wołczyński Ośrodek Kultury zaprasza

icoJuż 21 listopada Kino Wok - Emotki oraz Listy do M, 2 grudnia spektakl andrzejkowy Szał Menopauzy czyli " Ech mała poszalej - masz 80 lat", 5 grudnia spotkanie z wyczekiwanym Mikołajem, a do 30 listopada można zgłosić się na wolontaruisza 26 finału WOŚP. Szczegóły wymienionych wydarzeń znajdują się na poniższych plakatach.
kino 300   wośp 300   men 300  miko 300                                                                             

Obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Wołczynie

7858 11 listopada narodowe swieto niepodleglosc 1Obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w naszej gminie już w piątek 10 listopada od wspólnego przemarszu ulicami miasta który, poprowadziła Kompania Honorowa Wojska Polskiego I Pułku Saperów z Brzegu. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe, władze gminy, przedstawiciele Związku Kombatantów i Sybiraków, radni, sołtysi, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, nauczyciele i uczniowie szkół, przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw i firm oraz mieszkańcy gminy.

Czytaj więcej...

Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w Krzywiczynach

Logo ZWIKZakończyła się budowa kanalizacji sanitarnej w Krzywiczynach, jest to jeden z etapów realizowanego przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołczynie projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki kanalizacyjnej w aglomeracji Wołczyn”. Całkowita wartość projektu to ponad 14 mln zł z czego dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007- 2013 wynosi 63,75% (ponad 7 mln zł).

Czytaj więcej...

Dzień Patrona Szkoły

gołąb oryginałDnia 24 października 2017r w hali Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wołczynie miał miejsce uroczysty apel z okazji XVII Dnia Papieskiego patrona naszej szkoły pod hasłem przewodnim "Idźmy naprzód z nadzieją". Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie oraz kadra nauczycielska naszej placówki wraz z zaproszonymi honorowymi gośćmi.

Czytaj więcej...

Konsultacje projektu "Roczny program współpracy Gminy Wołczyn z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2018"

icoZapraszamy zainteresowane organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach projektu "Roczny program współpracy Gminy Wołczyn z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w roku 2018".

Konsultacje trwają od 2 listopada do 15 listopada 2017 r.

Czytaj więcej...