Twój e - PIT

twoj epitMinisterstwo Finansów informuje o uruchomieniu nowej usługi „Twój e-PIT”, dzięki której podatnicy rozliczający dochody z umów o pracę lub przychodów kapitałowych na formularzu PIT-37 lub PIT-38 będą mogli skorzystać z przygotowanego przez system rozliczenia.

Czytaj więcej...

Nowe e - dowody

ico

Szanowni Mieszkańcy! Od 4 marca 2019 r.do obiegu mają trafić nowe dowody osobiste, które będą mogły być używane także jako podpis elektroniczny tzw. "E-DOWÓD"

Czytaj więcej...

WOŁCZYŃSKI ISANDER - zapraszamy do zgłaszania kandydatur do wyróżnienia!

isanderW tym roku po raz dwudziesty pierwszy przyznane zostaną statuetki „Wołczyński Isander”. To honorowe wyróżnienie ustanowione przez Radę Miejską w Wołczynie i przyznawane osobom, firmom i instytucjom, które wyróżniają się aktywnością społeczną i zawodową, przedsiębiorczością oraz promocją regionu wołczyńskiego. Statuetki przyznawane są w trzech kategoriach: 1. Promocja Miasta i Gminy Wołczyn, 2. Działalność Społeczna i Charytatywna, 3. Biznes i Przedsiębiorczość w działalności: rolniczej i pozarolniczej.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur do tego wyróznienia. Zasady oraz karta zgłoszeń znajduje się poniżej w załączeniu. Termin na przyjmowanie wniosków upływa 15 marca 2019 r.

Czytaj więcej...

Całodobowa karetka w Wołczynie

Podpisanie umowy KARETKAW dniu 12 lutego br. Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek wraz z Dyrektorem Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Ireneuszem Sołkiem podpisali umowę na całodobowe stacjonowanie Karetki Pogotowia Ratunkowego w Wołczynie przy ul. Sienkiewicza 4a. Całodobowy dyżur karetki przez siedem dni w tygodniu uruchomiony zostanie od dnia 1 kwietnia 2019 roku.

Zakończenie X Edycji Ligi Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wołczyna

23172897 2090265737655405 8067778146351208084 n26 stycznia br. na hali widowiskowo – sportowej w Wołczynie odbył się IV Turniej X Edycji Ligi Halowej w piłce nożnej o puchar Burmistrza Wołczyna. Był on jednocześnie turniejem kończącym dwumiesięczne zmagania drużyn w Lidze Halowej. Cały turniej w Lidze Halowej był bardzo emocjonujący, a drużyny do każdego meczu przystępowały z ogromną determinacją co miało przełożenie na przebieg poszczególnych spotkań.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe z Domem Kultury

ferieWołczynski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na Ferie Zimowe z Domem Kultury. W programie min. zajęcia plastyczne, zajęcia rękodzielnicze oraz warsztaty kulinarne. Szczegóły na plakacie.

150