Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia

katyn1W dniu 15 kwietnia 2019 r. przed Obeliskiem Katyńskim znajdującym się w parku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wołczynie odbyła się uroczystość Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia poświęcona żołnierzom, policjantom, strażnikom granicznym zamordowanym w Katyniu, Twerze i Charkowie. W atmosferę tamtych wydarzeń wprowadziła wszystkich dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wołczynie Pani Celina Zając. Proboszcz Parafii Rafał Tański odmówił modlitwę za tych, którzy zginęli w walce za wolną i niepodległą Ojczyznę. Uroczystość uświetnił wiersz wyrecytowany przez uczennicę Marysię Martyniszyn. Na zakończenie władze miasta, delegacje: Sybiraków, gminnych jednostek organizacyjnych, zakładów pracy, harcerzy oraz uczniowie szkoły podstawowej złożyli kwiaty i znicze pod Obeliskiem Katyńskim.

Czytaj więcej...

WAŻNY KOMUNIKAT

2013 04 1366918591 uwagaSzanowni Mieszkańcy. Z uwagi na niepokojące informacje dotyczące powoływania się przez osoby postronne na Pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej „pracowników opieki”, informujemy, iż Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołczynie nie wysyła do osób starszych żadnych pracowników proponujących pieniądze. Pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy społecznej mogą wylegitymować się aktualną „zieloną” legitymacją pracownika socjalnego. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Spotkanie z Sołtysami

icoDnia 8 kwietnia 2019 r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Wołczynie Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek spotkał się z ustępującymi i aktualnymi Sołtysami. Uroczyście zostały wręczone podziękowania za dotychczasową współpracę,  natomiast nowym Sołtysom przekazano życzenia realizacji zamierzeń i dobrej pracy na rzecz wsi.

Czytaj więcej...

Nowa karetka w Wołczynie

icoDnia 31 marca 2019 r. Dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego przekazał na ręce Burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka nową karetkę dla gminy Wołczyn. Od północy z dnia 31 marca na 1 kwietnia pogotowie ratunkowe w Wołczynie będzie niosło pomoc dla naszych mieszkańców przez całą dobę.

Czytaj więcej...

Sukces Wołczyńskich Seniorów

emeryci NiestandardowyWołczyńscy seniorzy zostali nagrodzeni na Ogólnopolskiej Gali X edycji programu „Działaj Lokalnie” połączonej z wręczeniem nagród w konkursie o tytuł „Społecznika Roku 2018” tygodnika „Newsweek Polska”. W wydarzeniu wzięło udział 220 uczestników. Jednym z elementów Gali było wręczenie nagród w konkursie „Opowiedz...” za lata 2017 i 2018. Koło Emerytów z Wołczyna zostało w tej kategorii wyróżnione i nagrodzone za krótki film pt: „Bezcenne chwile spędzone w Klubie Przyjaźni dla Juniora i Seniora”.