Festiwal "Barwy Folkloru" film

IMG 4922Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek zachęca do obejrzenia krótkiej relacji z tegorocznego festiwalu Estradowych Twórców Ludowych "Barwy Folkloru". Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla organizatorów oraz wszystkich mieszkańców i gości, którzy przybyli by pomóc nam w biciu rekordu. Organizatorzy: Stowarzyszenie Ziemi Wołczyńskiej "Dwa Serca" i Wołczyński Ośrodek Kultury, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Wołczynie projekt grantowy „Organizacja wydarzeń kulturalnych integrujących społeczność” finansowane ze środków PROW na lata 2014-2020. Szczególne podziękowania dla Proboszcza Rafała Tańskiego i Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wołczynie za współudział, który jest nieoceniony.

Odkrywają wiedzę nieznaną

icoDnia 2 września 2019 roku w auli odbyła się uroczysta inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Składała się ona z trzech części. Najpierw nasi najmłodsi koledzy i koleżanki udali się w niesamowity ,,Rejs po oceanie wiedzy". Następnie klasy V-VIII Szkoły Podstawowej spotkały się aby ,,Odkryć wiedzę nieznaną". Na sam koniec wszyscy licealiści mieli okazję posłuchać niezwykłego wykładu dr hab. Tomasza Grzyba pt. ,,Czy warto być nieposłusznym?" 

Czytaj więcej...

Dożynki Gminno Powiatowe w Szymonkowie.

ikoMszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Szymonkowie rozpoczęły się uroczystości dziękczynne z okazji dożynek gminno-powiatowych, którą celebrował ksiądz Stanisław Wróblewski. Następnie korowód przemaszerował na plac, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.

Czytaj więcej...

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

ikoBurmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek z delegacją oraz gośćmi z partnerskiej gminy Hassloch w Niemczech w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej złożyli kwiaty pod Pomnikiem Polaków poległych podczas II wojny światowej na wszystkich frontach świata oraz na Obelisku Katyńskim w Wołczynie.

Czytaj więcej...

Festiwal "Barwy Folkloru"- rekord pozytywnej energii

iko213 osób stawiło się 31 sierpnia w Wołczynie w ramach Festiwalu Barwy Folkloru, gdzie odbyła się próba bicia rekordu Polski na Największe Zgromadzenie Osób w Strojach Ludowych. Uczestnicy spotkali się pod Wołczyńskim Ośrodkiem Kultury, skąd przemaszerowali ulicami miasta.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno Powiatowe w Szymonkowie

Beznazwy 1Burmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Dożynkach Gminno Powiatowych, których gospodarzem będzie Szymonków. Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 1 września br. w Parku przy ulicy Wołczyńskiej. Uroczystości dożynkowe podczas, których rolnicy z Gminy Wołczyn będą dziękować za tegoroczne plony rozpoczną się od mszy świętej, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szymonkowie.