Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

IV Prowincjonalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza

icoW dniu 27 maja 2017 r. Bracia Mniejsi Kapucyni – Prowincji Krakowskiej organizują IV Prowincjonalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Do tej pory wydarzenie to odbywało się w Krakowie. Organizatorom zależy jednak by pokazywać młodzieży inne miejsca obecności kapucyńskiej w Polsce i dlatego tegoroczny turniej odbędzie się w naszym mieście – Wołczynie. Drużyny rozegrają mecze na terenie rekreacyjno – sportowym przy ulicy Sienkiewicza 4 A w Wołczynie  w ostatnią sobotę maja.

200

VIII Edycja Europejskiego Dnia Kasztana 27 - 28 maj 2017

kasztanSerdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Wołczyn na VIII Edycję Europejskiego Dnia Kasztana, która odbędzie się w dniach 27 - 28 maja 2017 r. w Komorznie. W sobotnie przedpołudnie odbędą się zawody wędkarskie, następnie wampiriada czyli pobór krwi, po której rozegrany będzie mecz, a wieczorem zabawa taneczna z zespołem "Omega". Jak co roku, tradycyjnie już niedzielny festyn rozpocznie się od biegu o Puchar Kasztana. Na ten dzień zaplanowano również liczne występy artystyczne i inne atrakcje min.: loteria fantowa, gry i zabawy dla dzieci oraz motorowa niespodzianka.

200

XVI Bieg uliczny o puchar Burmistrza Wołczyna 10 czerwca 2017

icoZapraszamy wszystkich chętnych do udziału XVI Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza Wołczyna, który odbędzie się 10 czerwca 2017 r. (sobota) na terenie rekreacyjno-sportowym w Wołczynie przy ul. Sienkiewicza. To cykliczna impreza sportowa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalno-sportowych Wołczyna, jak i również w kalendarz ogólnopolskiego portalu Maratony Polskie.

200 

Czytaj więcej...

Kierunek FIO 2017

dolina stobrawyLGD Dolina Stobrawy informuje ruszył nabór wniosków na realizację projektu w dowolnej ze sfer pożytku publicznego przez grupy nieformalne i grupy samopomocowe oraz rozwój młodej organizacji pozarządowej. Adresatami projektów są osoby mieszkające w województwie opolskim. Można pozyskać do 5 tysięcy złotych. Szkolenie informacyjne odbędzie się 26.05.2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kluczborku o godzinie 16:30. Zapraszamy do składania wniosków! Więcej informacji w linku poniżej, lub bezpośrednio w biurze LGD „Dolina Stobrawy” http://dotacje.dolinastobrawy.pl/kierunek-fio-2017-nabor-wnioskow/

200

Opolskie Szmaragdy

Kopia Opolskie szmaragdy poster FacebookW dniu 3 czerwca w godz. 11 - 19 na zamku w Mosznej odbędzie się Festiwal Twórczośći Artystycznej Opolskie Szmaragdy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

200

Dolina Stobrawy ogłasza nabór do Szkoły Animatorów Wiejskich

dolina stobrawyStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” ogłasza nabór do Szkoły Animatorów Wiejskich, którą organizują dla mieszkańców naszej LGD (z wyłączeniem miasta Kluczborka). Szkolenie dotyczyć będzie roli animatora w środowisku lokalnym, diagnozy potrzeb społeczności lokalnej i planowania projektu animacyjnego.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do konkursu "Opolskie kwitnące"

bioroznorodenMarszałek Województwa Opolskiego zaprasza do udziału w konkursie „Opolskie kwitnące” na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie Województwa Opolskiego. Konkurs jest realizacją działań samorządu województwa opolskiego w zakresie informowania, promocji i edukacji o bioróżnorodności Opolszczyzny.

Czytaj więcej...