Gitariada pod Platanem

icoBurmistrz Wołczyna zaprasza na Gitariadę pod Platanem, która odbędzie się w Szymonkowie od 20-21 lipca 2019 roku, na terenie rekreacyjnym-Park Szymonków.

 

Spotkanie Młodzieży

ikoW poniedziałek 8 lipca rozpoczęło się po raz XXV Jubileuszowe Spotkanie Młodych w Wołczynie. W tym roku odbywa się ono pod hasłem Odbudowani. Tradycyjnie w amfiteatrze burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek przekazał symboliczny klucz do bram miasta Braciom Mniejszym Kapucynom, którzy będą „rządzić” miastem i duszami młodych ludzi do piątku 12 lipca.

Czytaj więcej...

Pożegnanie gości z Węgier

icoPrzez tydzień w Wołczynie gościliśmy 32 - osobową delegacja młodzieży z węgierskiej gminy w Kerekegyháza. Nasi goście z młodzieżą z Wołczyna wzięli udział w Dniach Wołczyna – wystąpili z programem artystycznym w ludowych strojach. W kolejnych dniach wizyty odwiedzili Buffo Ranch w Dąbrówce Dolnej, wzięli udział w spływie kajakowym po Stobrawie, zwiedzili Jurapark w Krasiejowie i Wrocław. Węgrzy spotkali się również z burmistrzem Janem Leszkiem Wiąckiem, który przybliżył historię partnerstwa obu gmin.

Czytaj więcej...

Wymiana partnerska z Węgier

ikoW Urzędzie Miejskim w Wołczynie gościliśmy partnerską grupę z Węgier z gminy Kerekegyhaza. Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek przywitał gości i przedstawił rys historyczny początków partnerstwa.

Czytaj więcej...