Wołczyn ma Mistrza w Europie

icoMistrzyni Europy z Wołczyna
Może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że w Wołczynie mamy Mistrzynię Europy w łuku tradycyjnym. Jest nią Anna Płotycia, na co dzień pracowniczka Urzędu Miejskiego w Wołczynie. Pani Ania po raz siódmy zdobyła też w Golubiu-Dobrzyniu (9-11.08) mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie sportu. Organizatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie na wymianę ogrzewania - dodatkowy nabór

Herb Wołczyna bez tłaUrząd Miejski w Wołczynie ogłasza dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie wymiany ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne. Termin składania wniosków od 19 sierpnia do 30 sierpnia 2019 roku. Więcej informacji na poniższym piśmie.

ico

Wrócili z medalami

icoSkładam serdeczne gratulacje męskiej drużynie pożarniczej z Wąsic za zajęcie I miejsca w Powiatowych Zawodach Sportowo -Pożarniczych, które odbyły się w Chudobie.
Gratuluję odniesionych sukcesów wszystkim drużynom, a szczególnie: kobiecej drużynie pożarniczej z Wąsic za zajęcie IV miejsca w kat C, drużynie ze Skałąg za zajęcie III miejsca w kat. MDP chłopcy CTIF oraz drużynie dziewcząt z OSP Komorzno za zajęcie II miejsca. w kat. MDP dziewczęta CTIF. Wyrazy uznania kieruję do najmłodszego uczestnika zawodów, 10-letniego Bartosza Cymary z OSP Skałągi.
Wszystkim uczestnikom życzę kolejnych sukcesów i dziękuję za godne reprezentowanie naszej gminy.

Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno Powiatowe w Szymonkowie

Beznazwy 1Burmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Dożynkach Gminno Powiatowych, których gospodarzem będzie Szymonków. Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 1 września br. w Parku przy ulicy Wołczyńskiej. Uroczystości dożynkowe podczas, których rolnicy z Gminy Wołczyn będą dziękować za tegoroczne plony rozpoczną się od mszy świętej, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szymonkowie.

Krwiobus w Wierzbicy Dolnej

krwiobus10 sierpnia do Wierzbicy Dolnej przyjechał Krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi. Specjalistycznie wyposażony autobus stacjonował przy Świetlicy Wiejskiej, gdzie każda osoba chętna mogła pomóc Wojtkowi Jabłońskiemu oddając krew.

Czytaj więcej...