Oczyśćmy nasze lasy ze śmieci !

3Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do włączenia się w akcję prowadzoną przez miejscowych leśników. Projekt „Oczyśćmy nasze lasy ze śmieci.", to próba przybliżenia lokalnemu społeczeństwu problemu jaki stanowią zróżnicowane odpady pozostawiane przez ludzi odwiedzających lasy.

Czytaj więcej...

TANECZNY SUKCES AURORY

icoDziałające przy Wołczyńskim Ośrodku Kultury mażoretki „AURORA” wzięły udział w VII Otwartych Mistrzostwach Polski Środkowej Tańca Mażoretkowego w Poddębicach, który jest jednocześnie sceną eliminacji do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu. Warunkiem udziału w tak prestiżowym konkursie jest spełnienie wielu rygorystycznych wymagań. W tegorocznym konkursie zespół reprezentowały trzy, z sześciu grup AURORY - Seniorki, Juniorki i Kadetki.

Czytaj więcej...

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia

icoW dniu 13 kwietnia 2018 r. przed Obeliskiem Katyńskim znajdującym się w parku przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wołczynie odbyła się uroczystość Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia poświęcona żołnierzom, policjantom, strażnikom granicznym zamordowanym w Katyniu, Twerze i Charkowie. W atmosferę tamtych wydarzeń wprowadziła wszystkich dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wołczynie Pani Celina Zając. Proboszcz Parafii Rafał Tański odmówił modlitwę za tych, którzy zginęli w walce za wolną i niepodległą Ojczyznę.

Czytaj więcej...

Zagrają nam na Dniach Wołczyna

30572275 2123478934336923 1622524011751669760 oWołczyński Ośrodek Kultury zakończył negocjacje z zespołami, które wystąpią podczas XXVII Dni Wołczyna. Muzycznymi gwiazdami tegorocznego święta miasta będą: CZADOMAN, SARSA, ADA MAKSYMOWICZ, KRIS KSIĄŻĘ DISCO POLO nie zabraknie również naszych lokalnych zespołów artystycznych. JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Harmonogram spotkań informacyjno- szkoleniowych w ramach konkursu „Działaj Lokalnie”

dolina kwadrat 357x200Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjno- szkoleniowe w ramach programu „Działaj Lokalnie” organizowane przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Zorganizowanych zostanie pięć szkoleń, po jednym w każdej gminie z naszego obszaru działania. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu w swojej gminie, może przyjechać na dowolne szkolenie w innym miejscu. Harmonogram spotkań informacyjno - szkoleniowych

Rusza budowa dróg na ul. Chabrów i ul. Kwiatów Polskich w Wołczynie

icoW piątek 6 kwietnia br. został przekazany wykonawcy plac budowy dróg ul. Chabrów oraz ul. Kwiatów Polskich w Wołczynie. Prace budowlane rozpoczną się 23 kwietnia. Będzie to I etap budowy dróg na osiedlu domków jednorodzinnych i obejmie budowę drogi ul. Chabrów od ul. Polnej do ul. Słonecznikowej oraz drogi ul. Kwiatów Polskich od ul. Polnej do ul. Słonecznikowej wraz z łącznikiem do ul. Poznańskiej.

Czytaj więcej...