Budowa drogi na ul. Kwiatów Polskich w Wołczynie

ico2Prace przy przebudowie II etapu ulicy Kwiatów Polskich dobiegają końca. W ramach tego etapu na odcinku od ul. Polnej do drogi krajowej nr 42 ul. Namysłowska wykonano kanalizację deszczową, nową warstwę konstrukcyjną jezdni, ułożono krawężniki i obrzeża, wylano nową nawierzchnię asfaltową oraz oświetlenie. W trakcie jest budowa ścieżki rowerowej oraz chodniki.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 realizują ciekawy projekt

logo kopiowanie 1Uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 2 w Wołczynie biorą udział w projekcie „Odkrywcy Sekretów Nauki” realizowanym przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji W Opolu. W ramach tego projektu min. uczniowie rozwijają kompetencje kluczowe, poznają postawy niezbędne do przyszłego funkcjonowania na rynku.

Czytaj więcej...

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

normal pl 13391602 1629446624048808 777853947548275975 o

W związku ze zmianą ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej i niektórych innych ustaw Starosta Kluczborski zobowiązany jest do przygotowania listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa. Lista ta dostępna będzie dla mieszkańców Powiatu Kluczborskiego na stronach internetowych starostwa i gmin na obszarze powiatu. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się jednostek działających w zdefiniowanych obszarach wsparcia społecznego do dnia 15 grudnia 2018 r. na adres promocja@powiatkluczborski.pl   Więcej informacji

Mobilny Punkt Informacyjny

punkt informacyjnyGłówny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w dniu 7 grudnia 2018 r. w godz. 9.00 - 12.00 w Starostwie Powiatowym w Kluczborku, ul. Katowicka 1 odbędzie się spotkanie, w którym udzielane będą informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania ze środków unijnych na założenie działalności gospodarczej oraz na rozwój, możliwości skorzystania z niskoprocentowej pożyczki ze środków europejskich na rozwój firmy i na temat Funduszy Europejskich na lata 2014 - 2020.

Dzień Pracownika Socjalnego

Rysunek2 800x568Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie podziękowań i wyrazów uznania za wysiłek oraz poświęcenie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz mieszkańców naszego miasta i gminy. Składam najserdeczniejsze życzenia wrażliwości na potrzeby innych, wytrwałości w służbie drugiemu człowiekowi, satysfakcji z pracy, ciągłego rozwoju oraz samych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 

                                                                                           Burmistrz Wołczyna 
                                                                                           Jan Leszek Wiącek