Prawnicy doradzają za darmo!

icoJuż trzeci rok zgodnie z Ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej w powiecie kluczborskim funkcjonują trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych.

Czytaj więcej...

WOŁCZYŃSKI ISANDER - zapraszamy do zgłaszania kandydatur do wyróżnienia!

isanderW tym roku po raz kolejny przyznane zostaną statuetki „Wołczyński Isander”. To honorowe wyróżnienie ustanowione przez Radę Miejską w Wołczynie i przyznawane osobom, firmom i instytucjom, które wyróżniają się aktywnością społeczną i zawodową, przedsiębiorczością oraz promocją regionu wołczyńskiego. Statuetki przyznawane są w trzech kategoriach: 1. Promocja Miasta i Gminy Wołczyn, 2. Działalność Społeczna i Charytatywna, 3. Biznes i Przedsiębiorczość w działalności: rolniczej i pozarolniczej.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur do tego wyróznienia. Zasady oraz karta zgłoszeń znajduje się poniżej w załączeniu. Termin na przyjmowanie wniosków upływa 13 marca 2020 r.

Czytaj więcej...

Mieszkanka Komorzna obchodziła 100. urodziny

iko4 lutego Agata Ząbek mieszkanka Komorzna obchodziła 100. urodziny. Z tej okazji z życzeniami do jubilatki przyjechał Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna oraz Bogusław Adaszyński jego zastępca. Podczas Mszy św. ksiądz kanonik Bernard Płaszczyk przekazał również list z życzeniami biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Z życzeniami do dostojnej jubilatki przybyła m.in. Bożena Kalecińska, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim oraz Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Czytaj więcej...

Nowy kierownik posterunku policji

ikoW Urzędzie Miejskim w Wołczynie odbyło się uroczyste przekazanie nominacji na stanowisko Kierownika Posterunku Policji w Wołczynie. Objął je st. asp. Karol Polak. Awans otrzymał od komendanta Powiatowej Policji w Kluczborku podins. Pawła Kolczyka. Stanowisko w Wołczynie opuścił asp. sztab. Adam Moskal, który awansował do Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna oraz jego zastępca Bogusław Adaszyński podziękowali za pracę byłemu kierownikowi placówki oraz życzyli sukcesów na nowym stanowisku st. asp. Karolowi Polakowi

Czytaj więcej...

Uwaga rolnicy !

akcyzaZwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej,w terminie od 3 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Wołczyna wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Czytaj więcej...

1% podatku dla Stowarzyszenia Ziemi Wołczyńskiej "DWA SERCA"

ikoZachęcam do przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Ziemi Wołczyńskiej "DWA SERCA". Dzięki Państwa wsparciu pomagamy i chcemy w dalszym ciągu to czynić. Nasza pomoc kierowana jest do chorych dzieci, nieszczęść losowych itp.Stowarzyszenie organizuje jakże potrzebną pomoc przekazywania wspólnie z Bankiem Żywności i Ośrodkiem Pomocy Społecznej darów żywnościowych dla najuboższych rodzin.
Dziękuję i zachęcam do wspierania. Jan Leszek Wiącek, Prezes Stowarzyszenia Ziemi Wołczyńskiej, Burmistrz Wołczyna.

84230516 2566819880230252 2250797067670650880 o kopia

Kolejny oddział żłobkowy w Wołczynie

IMG 8709Mamy rewelacyjną wiadomość.Wniosek burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka został pozytywnie rozpatrzony. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Programu Maluch+ 2020 w kwocie ok. 354 tys. zł na utworzenie kolejnego oddziału żłobkowego. Miejsce w nim znajdzie 16 podopiecznych. Dzisiaj burmistrz wręczył milusińskim karmnik dla ptaków i przy okazji przekazał tą dobrą wiadomość Wesołym Misiom.

 

Czytaj więcej...