Zapraszamy na XVII DNI Wołczyna

Kopia ATT00173Zapraszamy na coroczne obchody Dni Wołczyna. W tym roku będziemy świętować już po raz 27.  Pierwsze dźwięki ze sceny ustawionej na terenie rekreacyjno - sportowym przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie usłyszymy 29 czerwca - piątek. Tego dnia koncert zagra SARSA, a sobtnią gwiazdą będzie CZADOMAN.

200

Zapraszamy wszystkie dzieci na otwarcie mini parku linowego

icoBurmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w dniu 18 czerwca 2018 r. (poniedziałek) na godzinę 17.00 na otwarcie mini parku linowego, który został utworzony w parku koło byłego kina w Wołczynie. Będą wesołe gry i zabawy z animatorami "Fantazja" oraz nie zabraknie słodkich niespodzianek.

plakat otwarcie mini parku linowego

Rodzinna Strefa Kibica w Wołczynie

Wołczyn szykuje się na kibicowanie polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w specjalnie zorganizowanej Rodzinnej Strefie Kibica, która utworzona będzie w amfiteatrze przy kościele, na ul. Kościelnej 2 w Wołczynie. Organizatorzy: Burmistrz Wołczyna, Bracia Mniejsi Kapucyni oraz Miejski Klub Sportowy serdecznie zapraszają wszystkich kibiców i całe rodziny do wspólnego kibicowania już w czwartek 14 czerwca 2018 r. na godzinę 17.00 na mecz otwarcia Rosja - Arabia Saudyjska oraz na mecze reprezentacji Polski w dniach 19, 24 i 28 czerwca 2018 r. Informacja o emisji pozostałych meczy MŚ umieszczana będzie w Strefie Kibica oraz na portalach społecznościowych. Strefa Kibica będzie otwarta 30 min. przed każdym meczem. W przerwach meczów będą organizowane zabawy sportowe dla dzieci.

200

Seniorzy z wołczyńskiego Koła Emerytów będą działać lokalnie

dzialaj lokalnie logoW dniu 11 czerwca 2018 roku w sali konferencyjnej kluczborskiego Ratusza odbyło się uroczyste przekazanie umów oraz szkolenie dla Grantobiorców tegorocznego Lokalnego Konkursu Grantowego w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program prowadzony jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Stobrawy" w Kluczborku, które przyznało łącznie 10 dotacji na kwotę 55 000 zł. Wśród Grantobiorców znalazło się wołczyńskie Koło Emerytów, którego projekt pn. "Klub Przyjaźni dla Juniora i Seniora" został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 6 000 zł na realizację.

Czytaj więcej...

XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Wołczyna

icoW sobotę 9 czerwca 2018 roku odbył się XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Wołczyna, w którym udział wzięło łącznie ponad 350 biegaczy od przedszkolaka do seniora. Impreza sportowa rozpoczęła się o godz. 10.00 na kompleksie rekreacyjno – sportowym w Wołczynie od Biegów Dzieci i Młodzieży, w różnych kategoriach wiekowych. W biegach tych wystartowało 250 młodych sportowców z regionu.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z USA w Wołczynie

icoObecnie w budynku, w którym mieściło się kino „Syrena” prowadzone są prace porządkowe. Właściciel budynku Kościół Zielonoświątkowy utworzy w tym miejscu centrum kulturalno – religijne.

Czytaj więcej...

W parku w Wołczynie powstał "Małpi gaj" dla dzieci

icoW miejskim parku w Wołczynie, w sąsiedztwie dawnego kina powstał pełen atrakcyjnych urządzeń "małpi gaj" dla dzieci. Jego budowa została sfinansowana z ubiegłorocznej zbiórki publicznej zorganizowanej w ramach cyklicznych akcji "Serce dla Wołczyna" oraz ze środków budżetu gminy. Dodatkowo gmina Wołczyn wystarała się o dofinansowanie z Rządowego Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo - Rekreacyjnej 2018 na utworzenie w tym parku otwartej strefy aktywności. 

Czytaj więcej...