Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

Bezpłatne szkolenia komputerowe

ue01aOd 7 października br. w Klubie Emeryta w Wołczynie trwają bezpłatne zajęcia komputerowe dla dwudziestu uczestników z gminy Wołczyn, którzy zgłosili się do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Jak dbać o żywność - warsztaty dla dzieci w Wołczyńskim Ośrodku Kultury

nie marnuj2 1

W ramach obchodów Światowego Dnia Żywności w dniu 30 października w godzinach od 10.00 do 12.00 w Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty pt " Wiem co jem - jak jeść zdrowo i kupować z głową. Nie marnuj jedzenia i wartości odżywczych". Warsztaty te organizowane są z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemi Wołczyńskiej "Dwa Serca" i poprowadzi je Bank Żywności z Opola w celu pogłębienia wiedzy na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Wręczono wyróżnienia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

icoZ okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu 13 października 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Wołczynie odbyło się uroczyste spotkanie władz miejskich z pracownikami placówek oświatowych. Była to szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty oraz okazja do wyrażenia uznania za codzienny trud kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży. Burmistrz Jan Leszek Wiącek podziękował pracownikom oświaty i pogratulował osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Życzył dalszych sukcesów, satysfakcji z pracy oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Czytaj więcej...

Najserdeczniejsze życzenia dla naszych nauczycieli

icoSzanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych Naszej Gminy.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd wołczyński składa wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, realizacji założonych celów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Pragniemy również podziękować wszystkim Państwu za pasję w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy placówek oświaty Naszej Gminy.

Uhonorowani medalami za zasługi dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

icoW gronie osób uhonorowanych złotymi odznakami za Zasługi dla Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opolu znalazł się Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek oraz Przewodnicząca Koła Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Wołczynie Pani Irena Kuśmierz. Medale te zostały wręczone podczas XIII Dnia Inwalidy i Emeryta organizowanego w Kluczborku osobom, które na co dzień przyczyniają się do rozwoju i pomagają funkcjonować Polskiemu Związkowi Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Czytaj więcej...

Oficjalne otwarcie nowej drogi w Wierzbicy Dolnej

icoW środę 4 października br. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie wybudowanej drogi gminnej w Wierzbicy Dolnej. Nowa droga została wykonana na odcinku o długości 345 m, na którym położono asfalt, wykonano zjazdy oraz pobocza. Koszt tej budowy wyniósł 69 tys. zł, w całości finansowany ze środków budżetu gminy.

Czytaj więcej...