Prymus Opolszczyzny

ico

19 października 2018 r uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wołczynie Dominika Neugebauer została uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego „Prymus Opolszczyzny”. Przyznawana jest ona uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce oraz sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach i przeglądach.

Czytaj więcej...

W Zespole Szkół w Wołczynie odbył się powiatowy etap XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

icoTegoroczne powiatowe eliminacje do etapu wojewódzkiego odbyły się w dniu 16 października w Zespole Szkół w Wołczynie. XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej ma szczególny charakter ze względu na zbliżające się Święto Niepodległości w setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy. Celem konkursu jest popularyzacja różnorodnych pieśni patriotycznych, wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistów i wybitnych interpretacji muzycznych oraz celebracja rocznicy.

Czytaj więcej...

Ostatnia uroczysta sesja Rady Miejskiej w tej kadencji

Herb Wołczyna bez tłaW dniu 17 października 2018 roku w Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbyła się ostatnia w tej kadencji, 50 uroczysta sesja Rady Miejskiej. Rada Miejska podjęła w tym czasie 335 uchwały organizacyjne i problemowe zajmując w ten sposób stanowisko i wyrażając swoją opinię w sprawach należących do kompetencji Rady określonych w ustawie o samorządzie gminnym oraz innych ustaw. Uchwały podjęte przez Radę Miejską dotyczyły w szczególności: budżetu, podatków, oświaty, kultury i sportu, gospodarki przestrzennej, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, gospodarki komunalnej, ochrony środowiska. 

Czytaj więcej...

Otwarcie nowo wyremontowanej drogi w Wierzbicy Dolnej - Kolonijce

icoW poniedziałek 15 października br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi gminnej w Wierzbicy Dolnej - Kolonijce. Nowa droga została wykonana na odcinku o długości 630 m. na którym położono asfalt, oraz utwardzono pobocza. Koszt tej budowy wyniósł 170 tys. zł, i został w całości sfinansowany ze środków budżetu gminy.

Czytaj więcej...

Podsumowanie najważniejszych zadań realizowanych w latach 2015 - 2018

jan2Dobiega końca kolejna kadencja, obejmująca lata 2015 - 2018. Zgodnie z praktyką poprzednich lat przedstawiamy Państwu raport z realizacji zadań, jakie udało się nam sfinalizować. Tak jak w poprzednich kadencjach, tak i w tej postawiliśmy na aktywne pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Pomimo ogromnej konkurencji zostały pozyskane znaczące środki, które pozwoliły realizować kolejno zamierzone cele. Wykonaliśmy kilkanaście ważnych dla naszych mieszkańców inwestycji z zakresu: drogownictwa, gospodarki ściekowej, odnowy wsi, bezpieczeństwa, edukacji, kultury i sportu. Dzięki pozyskanym dofinansowaniom ruszyła w mieście budowa gminnego żłobka oraz opracowywana jest dokumentacja projektowo-techniczna na utworzenie w mieście ogrodu z tężnią solankową zasilaną wodą z wołczyńskich źródeł.
Pozyskano inwestora, który zakończył już długotrwały i trudny okres przygotowawczy, niezauważalny "gołym okiem" (czyli min: uzgodnienie, projekty, decyzje) i przystępuje do budowy fabryki mebli wraz z nowymi miejscami pracy.
Dziękuję radnym, sołtysom, pracownikom podległych jednostek samorządowych, instytucjom, przedsiębiorcom, strażakom, emerytom, organizacjom oraz młodzieży szkolne za współpracę w procesie rozwoju Gminy Wołczyn.
Zachęcamy do zapoznania sie z poniższym opracowaniem.
                                                     

magazyn 1 2018 male

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

XX

Szanowni Państwo 
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy,
Wychowawcy, Pracownicy Oświaty.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć Państwu podziękowania
za odpowiedzialną pracę, niezmierny trud i codzienny wkład
w jak najlepsze wykształcenie dzieci i młodzieży.
Życzę zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w roku szkolnym.
Niech Państwa praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce 
oraz daje satysfakcję z realizowanej misji. 
Życzę radości, uznania i szacunku wychowanków, rodziców oraz całej gminnej społeczności.

W Dniu Edukacji serdeczne słowa kieruję do Uczniów. Życzę Wam, by zdobywana 
wiedza i umiejętności zapewniały dalsze sukcesy edukacyjne 
oraz otwierały możliwości dalszego rozwoju osobistego.

Życzenia przekazuję również Rodzicom Uczniów. Niech osiągane przez dzieci
wyniki w szkole będą dla Państwa powodem do dumy.

 
                                                                                      
        Burmistrz Wołczyna
                                                                                              Jan Leszek Wiącek

 

Wręczono wyróżnienia dla Nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

icoZ okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Wołczyna nagrodził nauczycieli placówek oświatowych za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Oficjalne obchody oświatowego święta odbyły się w dniu 12 października w Urzędzie Miejskim w Wołczynie. Była to szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty za codzienny trud kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży. 

Czytaj więcej...