Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

Sukces Pauliny Łabędzkiej !

icoW dniu 19.10.2016 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu podczas Regionalnego Święta Edukacji zostały wręczone statuetki „Prymus Opolszczyzny”. To wyróżnienie otrzymało 30 uczniów z całego województwa. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wołczynie, tegoroczna szóstoklasistka Paulina Łabędzka. Statuetkę oraz dyplom uznania wręczył marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Czytaj więcej...

Wręczono wyróżnienia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

icoZ okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu 14 października 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Wołczynie odbyło się uroczyste spotkanie władz miejskich z pracownikami placówek oświatowych. Była to szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty oraz okazja do wyrażenia uznania za codzienny trud kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży. Burmistrz Jan Leszek Wiącek podziękował pracownikom oświaty i pogratulował osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Życzył dalszych sukcesów, satysfakcji z pracy oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

icoSzanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych Naszej Gminy Wołczyn.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd wołczyński składa wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, realizacji założonych celów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Pragniemy również podziękować wszystkim Państwu za pasję w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy placówek oświaty Naszej Gminy.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

szkolenie pozytek 2016W związku z wejściem w życie w dniu 3 września br. Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dotyczącego wprowadzenia nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań w otwartych konkursach ofert Starostwo Powiatowe w Kluczborku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, dotyczących ww. zmian. Szkolenie poprowadzi ekspert w tej dziedzinie Pan Artur Gluziński. Szkolenie odbędzie się 17 października 2016 roku o godz. 15.00 w Pracowni Ćwiczeń Praktycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku (stołówka), Pl. Niepodległości 5. Zainteresowane osoby - maksymalnie dwie z organizacji - mogą zgłaszać się do 13 października 2016 roku telefonicznie pod numerem telefonu 77 418 52 18 wew. 153-155 lub pocztą elektroniczną na adres: promocja@powiatkluczborski.pl.

                                                         Serdecznie zapraszamy.

Piękny Jubileusz 100-lecia urodzin w Gminie Wołczyn

100 lat logo W środę 5 października 2016 r. piękny jubileusz setnych urodzin obchodziła mieszkanka naszej gminy Pani Marianna Rasińska. W tym dniu Panią Mariannę, mieszkającą w Wierzbicy Górnej odwiedzili burmistrz Wołczyna Pan Jan Leszek Wiącek, zastępca burmistrza Pan Bogusław Adaszyński oraz kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalnych ZUS w Kluczborku Pani Joanna Pawnuk.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Skałągi otrzymało nagrodę 20.000 zł w konkursie "Najciekawsza koncepcja zagospodarowania terenów zielonych wsi"

icoPrzedstawiciele Stowarzyszenia i Odnowy Wsi Skałągi wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu. „ Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Remont kolejnych kamienic w Wołczynie

Herb Wołczyna bez tłaZgodnie z podpisaną we wrześniu umową pomiędzy Gminą Wołczyn, a Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, do końca roku zostaną odnowione elewacje dwóch kamienic w Wołczynie. W kamienicy przy ul. Kluczborskiej 13, zostanie odnowiona i docieplona elewacja bocznej ściany, natomiast w kamienicy przy ul. Poznańskiej 1 prace obejmą remont elewacji zewnętrznej wraz z dociepleniem i orynnowaniem budynku. Przewidywany koszt remontu na w/w dwóch budynkach to 50 tys. złotych.

Zgłoś się do Lokalnego Centrum Wolontariatu

icoLokalna Grupa Działania Dolina Stobrawy tworzy dla mieszkańców obszaru Doliny Stobrawy (powiat Kluczborski + gmina Olesno) Lokalne Centrum Wolontariatu w Kluczborku. Jeśli jesteś społecznikiem, działaczem w organizacjach pozarządowych, chcesz zmienić coś w swojej lokalnej społeczności, zgłoś się i stwórz struktury wolontariatu w naszym obszarze.

Czytaj więcej...