Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

Serdecznie zapraszamy do Wąsic na Dożynki Gminno-Powiatowe

dożynkiW tym roku Dożynki Gminno-Powiatowe odbędą się w dniach 27 - 28 sierpnia 2016 r. w gminie Wołczyn, których gospodarzem będzie sołectwo Wąsice. Pierwszego dnia (sobota) na placu przy remizie OSP Wąsice odbędzie się dyskoteka z Dj Wilus. W kolejnym dniu (niedziela) odbędą się tradycyjne uroczystości dożynkowe podczas, których rolnicy z powiatu kluczborskiego będą dziękować za tegoroczne plony. Uroczystości rozpocznie przemarsz korowodu dożynkowego z placu przy sklepie do Kościoła Św. Anny w Wąsicach, w którym o godz. 12.00 zaostanie odprawiona Msza Świeta w intencji wszystkich rolników. W dalszej części programu Święta Plonów odbędzie sie konkurs koron żniwnych oraz wręczone zostaną odznaczenia "Zasłużonych dla Rolnictwa". Podczas tegorocznego świętowania zaprezentują się liczne zespoły artystyczne z powiatu kluczborskiego. Gwiazda wieczoru - zespół SUMPTUASTIC wystąpi o godz. 20.30.

Szczegóły na plakatach.

Dożynki Wąsice plakat 150

Dożynki Sołeckie w Duczowie Małym

PictureW sobotę 27 sierpnia 2016 r. w parku w Duczowie Małym odbędzie się Festyn Dożynkowy. Dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Duczów Mały i Wielki przygotowano liczne zabawy sportowo-rekreacyjne oraz zabawę z wesołym Klaunem.

Nabór do Szkoły Animatorów Wiejskich

starter strona programowa leaderStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” ogłasza nabór do Szkoły Animatorów Wiejskich, którą organizują dla mieszkańców naszej LGD (z wyłączeniem miasta Kluczborka). Szkoła Animatorów skierowana jest do: sołtysów, członków rad sołeckich, liderów grup odnowy wsi, członków zarządów i członków stowarzyszeń wiejskich, osób które chciałyby zaangażować się w aktywne działania społeczne na wsi.

Czytaj więcej...

Gminno-Powiatowy Turniej Sołectw w Krzywiczynach za nami

ico właściweW dniach 13-14 sierpnia 2016 roku w Krzywiczynach odbył się kolejny Gminno - Powiatowy Turniej Sołectw. Tradycyjnie już, drużyny z poszczególnych sołectw walczyły o miano najlepszego sołectwa w gminie Wołczyn. W tym roku rywalizowały ze sobą drużyny z 7 sołectw, w tym: Wierzbica Górna, Wąsice, Krzywiczyny, Świniary Małe, Szum, Szymonków, Duczów Wielki i Mały.

Czytaj więcej...

Turniej Rodzin w Szymonkowie

rodzinaW związku z niepogodą, planowany na niedzielę 21 sierpnia 2016 r. Turniej Rodzin w Szymonkowie został przeniesiony na dzień 27 sierpnia 2016 r. (sobota). W konkurencjach drużyny rodzin walczyć będą o zwycięstwo i nagrody. W programie liczne zabawy dla dzieci w ramach realizowanego w sołectwie projektu pn."Chrońmy od zapomnienia", a także występy grup: IMPULS, KRESOWIACY oraz pokaz strażacki OSP Szymonków i dyskoteka z DJ Zenkiem.

Plakat nowy 200

Uwaga rolnicy! Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

W terminie od 1 sierpnia 2016r. do 31 sierpnia 2016r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Wołczyna wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego wydanymi w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2016 r. wynosi: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych.

Miejsce składania wniosków: Urząd Miejski w Wołczynie, pok. 29.

Wzór wniosku

Nowa alejka spacerowa w Kozim Parku w Wołczynie

icoW tzw. "Kozim Parku" w Wołczynie wybudowano alejkę spacerową wraz z oświetleniem. To kolejny etap prac prowadzonych w parku w ramach budowy Ponadregionalnego Centrum Spotkań "Park Przyjaźni". Firma P.H.U. Check-Point Ginter Blys z Chocianowic wykonała ciąg pieszy w miejscu istniejącego chodnika z zastosowaniem korekty jego przebiegu. Trasę ciągu pieszego oświetlono 8 lampami typu parkowego. Uzupełnienie zagospodarowania terenu stanowią ławki oraz kosze na śmieci. Nowa alejka łącząca ulice Sienkiewicza i Kościuszki poprawi bezpieczeństwo i komfort poruszania się użytkowników.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca prac obserwacyjno-pomiarowych prowadzonych w lasach w ramach programu monitoringu lasów

logoMinisterstwo Środowiska informuje, że w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016 - 2020, będą prowadzone prace obserwacyjno - pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.

Pismo Urzędu Miejskiego w Wołczynie informujące prywatnych właścicieli lasów o pracach terenowych w lasach.

Pismo Ministerstwa Środowiska dot. prac obserwacyjno - pomiarowych w ramach monitoringu lasów.

Lipcowy festyn w Szymonkowie już za nami

ICOW dniach 9-10 lipca 2016 r. Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Szymonków po raz kolejny zorganizowało wakacyjny festyn „Szymonkowiany”. W pierwszy dzień festynu można było bawić się do białego rana na zabawie disco, którą prowadził DJ Bart.

Czytaj więcej...