Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

XXI Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Wołczyna

ICOJuż po raz 21 w dzień Św. Mikołaja, 6 grudnia w hali widowiskowo- sportowej w Wołczynie odbył się Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Wołczyna w piłce nożnej halowej szkół z gminy Wołczyn. W turnieju zagrały: PSP nr 2 z Wołczyna, SP nr 1 z Wołczyna, SP z Komorzna, SP z Wierzbicy Górnej oraz SP Z Wąsic. Po zaciętych zmaganiach sportowych, I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Wołczyna, II miejsce Szkoła Podstawowa z Komorzna, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 z Wołczyna, IV miejsce Szkoła Podstawowa z Wierzbicy Górnej i V miejsce Szkoła Podstawowa z Wąsic. Królem strzelców całego turnieju został Maciej Januszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołczynie.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Pracowników Oświaty

DSCN0220W pierwszą sobotę grudnia 2016 roku w Praszce, odbył się Ogólnopolski Turniej Pracowników Oświaty w Halowej Piłce Nożnej – PRASZKA 2016. Była to już piąta edycja tej imprezy. Turniej rozgrywany był pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Prezesa ZG ZNP, Starosty Powiatu Oleskiego, Burmistrza Praszki oraz Dyrektora PG w Praszce. Celem zorganizowanego turnieju była integracja środowiska nauczycielskiego poprzez sport, popularyzacja piłki nożnej halowej, a także promocja regionu i miasta. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, były to ekipy z Włoszczowej, Turku, Wielunia, Rybnika, Wołczyna oraz gospodarzy.

Czytaj więcej...

Udział solistek zespołu Wielokropek w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kluczborku

icoW dniu 24.11.2016 w Kluczborku, odbył się XVII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Organizatorem festiwalu był Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku. Przegląd wokalny odbył się w pięknej sali kinowo-widowiskowej w kinie „Bajka”. Młode wokalistki z zespołu „Wielokropek” działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wołczynie, miały możliwość uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Prezentacje wokalne były dobrą okazją do przedstawienia swoich umiejętności przed większą publicznością.

Czytaj więcej...

Tysiące świątecznych światełek rozświetla wołczyński rynek

IMG 8298To już stało się tradycją, że z początkiem grudnia Wołczyński rynek rozświetliła świąteczna iluminacja. Oczy mieszkańców cieszy 15 metrowa choinka ozdobiona kurtynami świetlnymi oraz spadającymi meteorytami. Jak co roku dekoracje świetlne pojawiły się również na drzewach rosnących przy rynku oraz przy ulicy Byczyńskiej tworząc świetliste alejki. Świąteczne oświetlenie wołczyńskiego rynku było dwukrotnie nagradzane w plebiscycie miast na najpiękniejszą iluminację świąteczną w województwie opolskim. Nagrody za zwycięstwa - sprzęt AGD ( min.: roboty kuchenne, tostery, czajniki elektryczne, lodówki, pralki, odkurzacze, mikrofalówki) na łączną wartość 11 000 zł trafił do rodzin najbardziej potrzebujących z gminy Wołczyn, wyposażył stołówkę Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zakładu Opieki Leczniczej w Wołczynie.

Nasze firmy wyróżnione w rankingu Województwa Opolskiego

576cb3b79b9c5 oFirmy z gminy Wołczyn znalazły się w rankingu Firm Województwa Opolskiego – Złota Setka. Firma Lesaffre Polska S.A. w Wołczynie za osiągnięte wyniki ekonomiczne w 2015 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu w kategoriach Filary i Tygrysy opolskiej gospodarki. Firma Pichon Polska Sp. z o.o. w Gierałcicach za skuteczność w pozyskiwaniu unijnych dotacji znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu w kategorii Jaskółki Biznesu Opolszczyzny.

Zapraszamy na Bal Sylwestrowy

icoWołczyński Ośrodek Kultury zaprasza na Bal Sylwestrowy. Przywitanie Nowego Roku nastąpi w iście szampańskim nastroju, zabawie do białego rana przy porywającej do tańca muzyce zespołu „FENIX” Bilety do nabycia w sekretariacie Wołczyńskiego Ośrodka Kultury.

                                                        250 1

Idzie zima - Nie bądź obojętny

slide 1Zima to szczególnie trudny okres w życiu osób bezdomnych, ludzi starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin patologicznych, dlatego apelujemy o aktywne włączenie się w realizację zadań pomocy społecznej wobec tych środowisk. Prosimy o wnikliwą analizę sytuacji na terenie naszej gminy i pomoc w podjęciu działań niwelujących negatywne skutki zbliżającej się zimy. Pracownicy OPS w Wołczynie apelują do mieszkańców, aby zwrócili szczególną uwagę na swoich sąsiadów, którzy mogli być narażeni na skutki niskiej temperatury. Jeśli zaniepokoi nas widok samotnej osoby, która trzęsie się z zimna lub podejrzewamy, że może być głodna i wycieńczona, koniecznie zgłośmy tę informację w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie tel. 77 4188 980. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Po tych godzinach proszę dzwonić pod nr 112. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kluczborku

Kopia jarmark 2016 bigW dniach 9 - 10 grudnia 2016 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy na kluczborski rynek. Szczegóły na plakacie.

                         300