Pobiegli i pojechali na rowerach do Częstochowy

P7070026 icoW sobotę 7 lipca 2018 r. biegacze i rowerzyści z gminy Wołczyn wzięli udział w Pielgrzymce Biegowo - Rowerowej do Częstochowy z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielgrzymkę zorganizował wołczyński Parafialny Klub Sportowy "Jutrzenka". Tym razem pobiegli: Stanisław Libera, Piotr Lech, Tadeusz Soczyński, Marcin Mogina, Kacper, Marcin i Mariusz Mormul, Kazimierz Żygadło oraz br. Tomasz Grabiec. Na rowerach pojechali Jan Bartosiński i br. Andrzej Szusbier.

Czytaj więcej...

Solistki Zespołu "Wielokropek" w Pradze

DSC04182 icoW dniach 8 - 12.07.2018 r. odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote Talenty” w Złotej Pradze w Republice Czeskiej. W festiwalu uczestniczyło ponad 50 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, zespoły wokalne. Nasz kraj reprezentowały laureatki XXVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie, w tym: Emilia Grześkowicz, Weronika Lekka, Elwira Spychała i Roksana Teodorowska- uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołczynie.

Czytaj więcej...

Rusza budowa Otwartej Strefy Aktywności w wołczyńskim parku

OSA icoGmina Wołczyn znalazła się wśród gmin, które pozyskały dofinansowanie na budowę Otwartej Strefy Aktywności (OSA) będącej ogólnodostępnym plenerowym miejscem sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład której wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier oraz zagospodarowanie zieleni. Otwarta Strefa Relaksu powstanie w miejskim parku w Wołczynie, w sąsiedztwie dawnego kina oraz nowego mini parku linowego.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Turniej Sołectw w Krzywiczynach

Kopia ATT00110W dniach 21 - 22 lipca 2018 r. zapraszamy do Krzywiczyn na Gminno - Powiatowy Turniej Sołectw. W sobotę wieczorem zabawa z zespołem King's, a niedzielę będą rywalizować ze sobą sołectwa naszego powiatu. Szczegółowe informacje na plakacie.

ATT00110

Uwaga rolnicy !

akcyzaZwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej
• W terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Wołczyna wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2018 r. wynosi: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych

Czytaj więcej...

Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich Kerekegyháza - Wołczyn

icoW pierwszym tygodniu lipca do Kerekegyháza - partnerskiej gminy na Węgrzech, wyjechała 40 - osobowa grupa młodzieży. Wizyta zorganizowana była w ramach współpracy partnerskiej między gminami. Uczniowie Zespołu Szkół w Wołczynie, tancerze Zespółu Pieśni i Tańca Modrzewiacy oraz Zespółu Mażoretek AURORA podczas tej wizyty reprezentowali i promowali naszą gminę na 15. Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Csiperó pn. "Przyszłość Europy" w Kecskemét.

Czytaj więcej...

10 - lecie LKS Ligota Wołczyńska

icoW dniu 7 lipca 2018 r. na boisku sportowych w Ligocie Wołczyńskiej odbyło się spotkanie z okazji Jubileuszu 10 – lecia istnienia Ludowego Klubu Sportowego, który został założony w Ligocie Wołczyńskiej w 2008 r. z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej oraz młodzieży. Od założenia do chwili obecnej Prezesem Klubu jest Marek Konieczny. Obchody stały się okazją do licznych wspomnień oraz podsumowań dokonań Klubu. Na ręce Sołtysa i Prezesa Klubu Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek wręczył puchar, piłki oraz medale pamiątkowe dla wszystkich czynnych zawodników Klubu.

Czytaj więcej...

Zakaz sprzedaży napojów alkoholowych

Herb Wołczyna bez tłaW dniu 27 czerwca 2018 r. Rada Miejska w Wołczynie podjęła Uchwałę Nr XLVII/319/2018 wprowadzającą zakaz sprzedaży napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży w godzinach nocnych czyli od godziny 22.00 do godziny 6.00. Zakaz wchodzi w życie z dniem 23 lipca 2018 r.

Czytaj więcej...