Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

icoMarszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Zadrzewienia z daleka i bliska". Celem konkursu jest pokazanie w fotografii walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych zadrzewień zlokalizowanych na terenie województwa opolskiego.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym w naszej gminie będą realizowane oświatowe projekty unijne

  Fundusze europejskie   Opolskie kwitnące    Unia europejska

W placówkach oświatowych gminy Wołczyn w roku szkolnym 2016/2017 realizowane będą aż dwa projekty oświatowe (składane w trybie konkursowym), na które gmina Wołczyn otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020, Oś IX Wysoka jakość edukacji, Działania 9.1 Rozwój edukacji, dla Poddziałania 9.1.1 Wsparcie kształcenia ogólnego. Projekty współfinansowane są 95 % (w tym 85 % ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a w 10% z Budżetu Państwa).
Pierwszy projekt pn. „Szkoły podstawowe w Gminie Wołczyn stawiają na edukację” skierowany jest do uczniów i nauczycieli z 5 szkół tj.: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wołczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wołczynie, Szkoła Podstawowa w Komorznie, Szkoła Podstawowa w Wierzbicy Górnej, Szkoła Podstawowa w Wąsicach. Drugi projekt pn. „Wysoka jakość edukacji w Gimnazjalno-Licealnym Zespole Szkół w Wołczynie” skierowany jest do uczniów i nauczycieli z gimnazjum i liceum, które wchodzą w skład Gimnazjalno-Licealnego Zespołu.

Czytaj więcej...

Nowe zwolnienia w podatku od nieruchomości w Gminie Wołczyn

Herb Wołczyna bez tłaNa sesji Rady Miejskiej w Wołczynie w dniu 31 sierpnia 2016 roku Rada Miejska zagłosowała za wprowadzeniem na terenie Gminy Wołczyn zwolnień w podatku od nieruchomości dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Uchwała adresowana jest do przedsiębiorców, którzy utworzą nowe miejsca pracy na terenie Gminy Wołczyn.

Czytaj więcej...

77 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

ico16 września 2016 roku pod Obeliskiem Katyńskim przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wołczynie odbył się uroczysty apel z okazji 77 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Polski oraz przywitania przez dyrektora szkoły przybyłych gości. 

Czytaj więcej...

Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 roku życia

icoWspierając działania informacyjne Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu zamieszczamy na stronie internetowej oraz w punktach obsługi interesantów Urzędu Miejskiego w Wołczynie ulotki dotyczące bezpłatnych leków i linków do strony internetowej Ministerstwa Zdrowia http://75plus.mz.gov.pl/.

                                                     Ulotka 1 150         Picture 2 150         

Dobiegła końca budowa drogi w Brunach

ico 2W miesiącu wrześniu dobiegły końca prace związane z budową drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Brunach. Wykonawca - firma P.U.H. „TOMBUD” z Olesna wykonała nową drogę o długości blisko 2 300 m. Całkowity koszt inwestycji to blisko 744 000 zł, z czego 440 000 zł gmina Wołczyn pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Nowa droga będzie dogodniejszym łącznikiem wsi Bruny z przysiołkami oraz zapewni lepszy dojazd do gruntów rolnych.

Czytaj więcej...

Gmina Wołczyn otrzymała dofinansowanie na przebudowę kolejnego odcinka drogi w Szymonkowie

Odcinek droi w SzymonkowieW miesiącu czerwcu br. gmina Wołczyn podpisała z Urzędem Marszałkowskim umowę o dofinansowanie II etapu przebudowy ul. Młyńskiej w Szymonkowie. O dofinansowanie przebudowy kolejnego odcinka tej drogi gmina Wołczyn starała się już z końcem 2015 r. składając wniosek o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
I etap przebudowy ul. Młyńskiej został wykonany w ubiegłym roku na odcinku 0,5 km, od ul. Głównej do przedsiębiorstwa PHU „AGROPLON”. Koszt przebudowy tego odcinka wyniósł 517.385 zl, na który gmina Wołczyn pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych dofinansowanie w kwocie 67.200 zł.
II etap obejmie przebudowę drogi na ul. Młyńskiej o łącznej długości 860 m oraz budowę chodnika na odcinku 74 metrów.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne "Środa z funduszami"

sroda z funduszami 22092014Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Środa z Funduszami...”. Spotkania odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca w Opolu, Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku i Nysie. Każde spotkanie skierowane jest do wybranej grupy potencjalnych beneficjentów programów realizowanych w latach 2014-2020. Na kolejne spotkanie pt. Środa z Funduszami na aktywizację zawodową w tym wsparcie na otworzenie działalności gospodarczej zapraszamy w dniu: 7 września 2016 r. o godz. 10:00.

Czytaj więcej...

Rusza III etap budowy kanalizacji sanitarnej na osiedlu domów jednorodzinnych w Wołczynie

Budowa kanalizacji na osiedlu donów jednorW miesiącu sierpniu rozstrzygnięto przetarg na III etap budowy kanalizacji sanitarnej na osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Poznańskiej w Wołczynie. Inwestycję będzie realizowała firma SŁOWIK II Łukasz Słowik ze Smarchowic Śląskich. Wykonana zostanie kanalizacja sanitarna o długości 1,6 km. Projektowane odcinki sieci obejmować będą uzbrojenie działek budowlanych przy ulicach: Słonecznikowej, Różanej, Irysowej, Bzowej, Wrzosowej, Tulipanowej, Azaliowej, Astrów oraz część ulic Jaśminowej i Krokusowej. Całkowity koszt zadania to 589 tys. zł. Prace budowlane firma rozpocznie jeszcze w tym roku, a zakończy w miesiącu kwietniu 2017 rok.