Dzień Pracownika Socjalnego

Rysunek2 800x568Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie podziękowań i wyrazów uznania za wysiłek oraz poświęcenie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz mieszkańców naszego miasta i gminy. Składam najserdeczniejsze życzenia wrażliwości na potrzeby innych, wytrwałości w służbie drugiemu człowiekowi, satysfakcji z pracy, ciągłego rozwoju oraz samych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 

                                                                                           Burmistrz Wołczyna 
                                                                                           Jan Leszek Wiącek

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Wołczynie

iccoW dniu 19 listopada w Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Wołczynie, którą poprowadził najstarszy wiekiem radny senior Adam Zarych. Podczas sesji wręczono nowo wybranym radnym zaświadczenie o wyborze, którzy następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Zaświadczenie wręczono również wybranemu Burmistrzowi Wołczyna, którym po raz piąty został Jan Leszek Wiącek. Burmistrz w tym dniu także złożył uroczyste ślubowanie.

Czytaj więcej...

Protokół z przebiegu konsultacji projektu "Roczny program współpracy Gminy Wołczyn z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2019"

icoZakończyły się trwające od 5 - 9 listopada 2018 r. konsultacje projektu Rocznego programu współpracy Gminy Wołczyn z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w roku 2018.
Protokół z przebiegu konsultacji.

"Rekord dla Niepodległej"

rekord dla niepodleglej w24

W dniu 9 listopada o godzinie 11.11 wszystkie szkoły i przedszkola z gminy Wołczyn biły rekord w jednoczesnym śpiewaniu Hymnu Narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

swieto niepodleglosciBurmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza na jubileuszowe obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do uczestnictwa w tych uroczystościach całą społeczność gminną, aby wspólnie i radośnie świętować rocznicę wydarzeń, które przyniosły nam niepodległość. Szczegóły na plakacie.

150

Mobilny Punkt Informacyjny

punkt informacyjnyGłówny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w Kluczborku w dniu 9 listopada 2018 r. w godz. 9.00 - 12.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 22B odbędzie się spotkanie, w którym udzielane będą informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania ze środków unijnych na założenie działalności gospodarczej oraz na rozwój, możliwości skorzystania z niskoprocentowej pożyczki ze środków europejskich na rozwój firmy i na temat Funduszy Europejskich na lata 2014 - 2020.