Strona wykorzystuje pliki cookies.  Przeczytaj politykę prywatności!

Nowa alejka spacerowa w Kozim Parku w Wołczynie

icoW tzw. "Kozim Parku" w Wołczynie wybudowano alejkę spacerową wraz z oświetleniem. To kolejny etap prac prowadzonych w parku w ramach budowy Ponadregionalnego Centrum Spotkań "Park Przyjaźni". Firma P.H.U. Check-Point Ginter Blys z Chocianowic wykonała ciąg pieszy w miejscu istniejącego chodnika z zastosowaniem korekty jego przebiegu. Trasę ciągu pieszego oświetlono 8 lampami typu parkowego. Uzupełnienie zagospodarowania terenu stanowią ławki oraz kosze na śmieci. Nowa alejka łącząca ulice Sienkiewicza i Kościuszki poprawi bezpieczeństwo i komfort poruszania się użytkowników.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca prac obserwacyjno-pomiarowych prowadzonych w lasach w ramach programu monitoringu lasów

logoMinisterstwo Środowiska informuje, że w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016 - 2020, będą prowadzone prace obserwacyjno - pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.

Pismo Urzędu Miejskiego w Wołczynie informujące prywatnych właścicieli lasów o pracach terenowych w lasach.

Pismo Ministerstwa Środowiska dot. prac obserwacyjno - pomiarowych w ramach monitoringu lasów.

Lipcowy festyn w Szymonkowie już za nami

ICOW dniach 9-10 lipca 2016 r. Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Szymonków po raz kolejny zorganizowało wakacyjny festyn „Szymonkowiany”. W pierwszy dzień festynu można było bawić się do białego rana na zabawie disco, którą prowadził DJ Bart.

Czytaj więcej...

Rusza budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Brunach

icoGmina Wołczyn zakończyła postępowanie przetargowe, w ramach którego wyłoniła wykonawcę - firmę P.U.H. „TOMBUD” z Olesna do prac związanych z budową drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Brunach. Po koniec miesiąca czerwca br. zostały przekazane tereny pod budowę tej drogi. Nowa droga o długości 2 285 m będzie dogodniejszym łącznikiem wsi Bruny z przysiółkami oraz zapewni lepszy dojazd do gruntów rolnych.

Czytaj więcej...

Zakończono budowę drogi na ul. Polnej w Wołczynie

icoW miesiącu czerwcu 2016 r. zakończona została budowa drogi na ul. Polnej w Wołczynie. Budowa tej drogi była od dawna wyczekiwana przez mieszkańców. Nowa droga w znacznym stopniu ułatwi okolicznym mieszkańcom dojazd do posesji. W ramach prac budowlanych firma SŁOWIK z Namysłowa wykonała budowę drogi wraz z dywanikiem asfaltowym, kanalizacją sanitarną i deszczową.

Czytaj więcej...

Burmistrz Wołczyna otrzymał absolutorium

Herb Wołczyna bez tłaW dniu 29 czerwca 2016 r. w Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbyła się Sesja Rady Miejskiej, na której rozpatrywano sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za 2015 rok wraz z udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Wołczyna.

Czytaj więcej...

XVII edycja akcji "Serce dla Wołczyna"

icoXVII edycję akcji "Serce dla Wołczyna" przeprowadzono w trzeci dzień obchodów XXV Dni Wołczyna 26 czerwca 2016 r. Jak w edycjach poprzednich, tak i w tegorocznej celem akcji było zebranie funduszy na dalszą budowę Ponadregionalnego Centrum Spotkań "Park Przyjaźni" w Wołczynie (tzw. Kozi Park).

Czytaj więcej...

Zespół "Wielokropek" w Pradze

icoW dniach 27.06-01.07 br. odbył się V Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Republice Czeskiej. W imprezie uczestniczyło ponad 100 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, taniec estradowy, taniec ludowy, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i instrumentalne. Wystąpili młodzi artyści z sześciu krajów europejskich: Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Rosji. Nasz kraj reprezentowały laureatki XXV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie w tym Paulina Łabędzka, Roksana Nowak, Roksana Teodorowska.

Czytaj więcej...