Warsztaty Eco Żywność

herbBurmistrz Wołczyna zaprasza młodzież licealną na warsztaty edukacyjne pt. "Eco Żywność".  Szczegóły na plakacie. 

zywnosc 120

Opolska Liga Karate Tradycyjnego 2019

liga karate icoBurmistrz Wołczyna zaprasza Mieszkańców na Opolską Ligę Karate Tradycyjnego. która odbędzie się 27 października o goddz. 11:00 w Hali sportowo-widowiskowej w Wołczynie.

liga karate300 

Dzień Edukacji Narodowej

ikoW Urzędzie Miejskim w Wołczynie 14 października odbyło się spotkanie Burmistrza Jana Leszka Wiącka z Nauczycielami i Dyrektorami placówek oświatowych z gminy Wołczyn z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz, Wiceburmistrz oraz Naczelnik wydziału Oświaty złożył życzenia Pedagogom oraz wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom

Czytaj więcej...

Ważny Komunikat

herbKomunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020. Szczegóły poniżej. 

Czytaj więcej...

Turniej Łucznictwa Tradycyjnego

ikoNa Stadionie Miejskim w Wołczynie odbył się Turniej Łucznictwa Tradycyjnego – V Tura Ligii Dolnośląskiej. Organizatorem były An-onimy z Wołczyna z naszą wicemistrzynią świata w łucznictwie tradycyjnym Anną Płotycią. Na zawody przyjechało 50. łuczników z województwa opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego. Zawodnicy brali udział w 14 konkurencjach wymagających zarówno precyzji, umiejętności szybkiego strzelania, na krótką i dużą odległość od 15 do 70 metrów oraz do celów ruchomych i 3 D

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny

IKO 2Dnia 29 września w parku koło PKP odbył się Piknik Rodzinny, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Wołczyna. Podczas spotkania uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Olgi i Andrzeja Małkowskich założycieli Harcerstwa w Polsce. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli liczyć na poczęstunek, a najmłodsi na wspaniałą zabawę z animatorami. Uroczystość zorganizowana była przez ZHR Wołczyn oraz „Pozytywny Wołczyn”.

Czytaj więcej...