Orszak Trzech Króli 2019

Kopia ATT00104Już po raz drugi, w niedzielę 6 stycznia 2019 r. przeszedł ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Wzorem innych miast, mieszkańcy Wołczyna dołączyli do ogólnopolskiego Orszaku Trzech Króli, by wspólnie obchodzić Święto Objawienia Pańskiego.

Mieszkańcy gminy w koronach na głowie oraz uczniowie szkół ubrani w szaty koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego spotkali się o godzinie 14.00 w amfiteatrze przy kościele i uformowali barwny korowód, który poprowadziło trzech mędrców. Królewską obsadę Orszaku stanowili proboszczowie z trzech parafii sąsiadujących ze sobą diecezji: kaliskiej, opolskiej i wrocławskiej. Królami byli: br. Robert Miller, który odegrał rolę w zastępstwie Rafała Tańskiego Proboszcza Parafii Rzymsko - Katolickiej p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wołczynie, Wiesław Mróz Proboszcz Parafii Rzymsko - Katolickiej p.w. Św. Józefa Robotnika w Zawiści oraz Maciej Grochota Proboszcz Parafii Rzymsko - Katolickiej p.w. Św. Jacka w Wierzbicy Górnej. Orszak udał się ulicami miasta do stajenki betlejemskiej urządzonej na Placu Wolności. Tam nastąpił kulminacyjny moment wydarzenia. Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku i złożyli mu dary. Po scenie finałowej w stajence betlejemskiej, odbył się piękny koncert pn. "Kolęda płynie z wysokości" w wykonaniu Aleksandry i Wojciecha Lipińskich z muzykami oraz Chórem Gospel GOod News, którzy przyjechali do nas z Kielc. Uczestników Orszaku częstowano domowymi wypiekami. Pierniczki i ciasteczka (ponad 5000 sztuk) upiekły mieszkanki naszej gminy, panie ze Wspólnot Kościoła, Urzędu Miejskiego, Koła Emerytów. W tym dniu nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami, który przygotowały panie ze stołówki Zespołu Szkół w Wołczynie. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom za tak liczny udział w tegorocznym Wołczyńskim Orszaku Trzech Króli, który przeszedł dzisiaj ulicami naszego miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia: parafii Rzymskokatolickiej, wspólnotom parafialnym, scholii kościelnej, uczniom i nauczycielom, Ośrodkowi Kultury, pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz pracownikom Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Centrum Integracji Społecznej w Polanowicach, harcerzom, policji, straży miejskiej i strażakom z ochotniczych straży pożarnych, lokalnym firmom, sponsorom, mediom, a także wszystkim niewymienionym i ludziom dobrej woli.