Buletyn informacji publicznej
Facebook
Youtube
Instagram
Dla osób z trudnościami w komunikowaniu się
Elektroniczna platforma usług administracji publicznej
Strona Główna
Aktualności
Załatwianie spraw
Ochrona środowiska
Oświata
Przetargi
Projekty
Org. pozarządowe
Nieruchomości
Zarządzanie Kryzysowe
Dane urzędu:
Urząd Miejski w Wołczynie
ul. Dworcowa 1
tel. 77 418 83 40
E-mail: info@wolczyn.pl
EPUAP - Skrytka odbiorcza /qds775s6rf/skrytka
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 7.30 - 15.30

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności
Miasto i Gmina
Urząd
Mieszkaniec
Turysta
Inwestor

Archiwum

icoBudowa drogi dojazdowej ma na celu stworzenie dogodnego układu komunikacyjnego pomiędzy terenami przemysłowymi, a istniejącą drogą powiatową. Gmina Wołczyn realizuje tą inwestycję w dwóch etapach.
W miesiącu październiku zakończono I etap budowy drogi dojazdowej do terenów inwestycyjno- przemysłowych.

Dnia 9 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Wierzbicy Górnej już po raz szósty można było wsłuchać się w recytację wierszy zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Dnia 9 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Wierzbicy Górnej już po raz szósty można było wsłuchać się w recytację wierszy zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

icoSzkoła Podstawowa Nr 1 w Wołczynie zgłosiła się do konkursu pn. "Kolorowe boiska czyli Szkolna Pierwsza Liga". To już 10 edycja konkursu, w którym szkoły mają możliwość wygrać profesjonalne boisko ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Aby zapewnić wszystkim szkołom równe szanse, szkoły zostały podzielone na 4 grupy w zależności od wielkości miejscowości. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nakręcenie przez szkołę konkursowego filmiku 3 minutowego i przygotowanego za pomocą jednego

...

Już po raz trzynasty, solistki z dziecięcego zespołu „Wielokropek" wzięły udział w ogólnopolskich eliminacjach Międzynarodowego Festiwalu Talentów „Majowa Nutka" w Częstochowie. Zespół działający pod kierunkiem Marii Tymczyszyn ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wołczynie zaprezentował się ze swoim repertuarem w trzech kategoriach wiekowych.

50
 

Rok 2015 jest szczególny dla Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wołczynie, ponieważ pięćdziesiąt lat temu placówka została oficjalnie otwarta i naukę w niej rozpoczęli pierwsi uczniowie. Uroczystość z okazji złotego jubileuszu odbyła się 4 listopada w murach szkoły.

plastry1 2015Do 30 listopada można zgłaszać kandydatów do tegorocznej Nagrody Starosty Kluczborskiego - "Plaster Miodu". Kandydatów w 7 kategoriach może zgłosić w każdy mieszkaniec powiatu, instytucja, organizacja, firma. Laureatów wyłania kapituła złożona ze zwycięzców poprzednich edycji.
Szczegóły:
http://www.powiatkluczborski.pl/aktualnosci/plastry_2015_wnioski.htm

Solistki z dziecięcego zespołu „Wielokropek" działającego pod kierunkiem Marii Tymczyszyn ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wołczynie – Emilia Artymicz, Dagmara Jewtuch, Kinga Konefał ( na co dzień uczennice Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie) wzięły udział w II etapie XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu.

icoZ okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim składamy serdeczne podziękowania za efektywną współpracę z samorządem i za pełne zaangażowanie w codzienną działalność dla potrzeb środowiska lokalnego. Pragniemy życzyć, aby Wasze dążenia do realizacji zamierzonych celów nie napotykały przeszkód, a zdrowie i doskonała kondycja towarzyszyły nieodłącznie. Tego wszystkiego życzy Burmistrz Wołczyna Pan Jan Leszek Wiącek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wołczynie Pan

...

Rokrocznie Gmina Wołczyn wspiera kluby sportowe działające na terenie gminy poprzez udzielenie dotacji celowej z budżetu.

herb wolczyna maly

wappen haßloch klein KopiaW dniach 4 - 7 grudnia 2015 r. Jan Leszek Wiącek Burmistrz Wołczyna wraz z towarzyszącą mu oficjalną delegacją (przedstawiciele samorządu wołczyńskiego oraz organizacji pozarządowych) uczestniczył na zaproszenie Lothara Lorcha Burmistrza Hassloch w uroczystości zorganizowanej z okazji XV - lecia współpracy partnerskiej Wołczyn - Hassloch.

Herb Wołczyna bez tłaInformujemy, że w dniu 19 kwietnia (Wielki Piątek) 2019 r. Urząd Miejski  w Wołczynie będzie czynny 
w godzinach od 7.30 do 13.30
Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy.

ru 1 r 6400 n GF2200175R4xO wosp 2016 warszawa kto wystapi w warszawie podczas 24 finalu wospW niedzielę 10 stycznia 2016 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 24, z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wołczyn do Wołczyńskiego Ośrodka Kultury na przeróżne pokazy, występy oraz licytację gadżetów.
Szczegółowe informacje na plakatach.

ico KopiaZ okazji Dnia Samorządowca składamy wszystkim Pracownikom Samorządowym serdeczne życzenia pomyślności, wytrwałości w podejmowaniu i realizowaniu przedsięwzięć, satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz lokalnych społeczności.

serce dla wolczyna logo male1Serdecznie zapraszamy na XV edycję akcji „Serce dla Wołczyna", która odbędzie się 31 sierpnia 2014 od godziny 15:00 na terenie Rekreacyjno-sportowym przy ulicy Sienkiewicza. Podczas tegorocznej imprezy będziemy śpiewać karaoke razem z Pawłem Kukizem.

icoW najbliższą sobotę, 6 stycznia 2018 r. po raz pierwszy ulicami Wołczyna przejdzie Orszak Trzech Króli. Wzorem innych miast mieszkańcy Wołczyna dołączają do ogólnopolskiego Orszaku Trzech Króli, by wspólnie obchodzić Święto Objawienia Pańskiego. W prace organizacyjne tego religijnego wydarzenia włączyła się Parafia Rzymskokatolicka w Wołczynie, lokalny samorząd, a także instytucje kulturalne, oświatowe oraz stowarzyszenia i wspólnoty działające na terenie gminy. Plenerowe widowisko będzie

...

PictureSzkoła Podstawowa w Szymonkowie świętuje 60 - lecie istnienia. Z tej okazji 11 czerwca odbędą się uroczyste obchody jubileuszowe placówki, które rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele w Szymonkowie. W programie obchodów przewidziano min: odsłonięcie tablicy pamiątkowej, zwiedzanie szkoły, program artystyczny uczniów szkoły, wspólne biesiadowanie. 

syrena malaW dniu 1 sierpnia 2016 roku o godz. 17.00, w związku z 72 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, nastąpi uruchomienie syren alarmowych na czas jednej minuty.

SYRENYW ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 nadany zostanie jednominutowy ciągły sygnał akustyczny (syrena alarmowa).

Celem upamiętnienia 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2020 roku o godz. 17.00 na terenie gminy Wołczyn zostaną włączone syreny alarmowe
(ciągły dźwięk trwający jedną minutę).

icoW dniu 29 października br. odbył się w Katowicach ogólnopolski konkurs wokalny „Hope Festiwal 2016” organizatorem tego festiwalu było Polskie Towarzystwo Kulturalne z siedzibą w Katowicach. Konkurs przebiegał w trzech etapach, występy solistów oceniała komisja składająca się z profesjonalnych muzyków, oraz pracowników Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Turniej Łucznictwa Tradycyjnego

herb wolczyna malyPracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie, apelują do wszystkich mieszkańców, aby zwrócili szczególną uwagę na swoich sąsiadów, którzy mogliby być narażeni na skutki niskich temperatur. O zaistniałych sytuacjach prosimy o kontakt z wołczyńskim Ośrodkiem Pomocy pod nr tel.77 4188-980.

Apel do Mieszkańców

pl o sluzba celna logoSłużba Celna zwraca się z apelem do organizatorów wszelkich imprez plenerowych i pozaplenerowych, że podmioty prezentujące swoje wyroby na targach, festynach i jarmarkach powinny prowadzić swoją działalność zgodnie z przepisami prawa regulującymi obrót wyrobami akcyzowymi.

Apel do ściągnięcia

icoW niedzielę 17 grudnia 2017 r. w wielu punktach naszego powiatu odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. W Wołczynie rejestracja odbędzie się w godz. 10:00 – 16:00 w Zespole Szkół, ul. Rzeczna 6.  Szczegóły akcji na plakacie. I Ty możesz uratować komuś życie.

250

 

Skierujmy dobroć niosąc pomoc innym.

Zapraszamy na wydarzenie, które łączy serca.
Znajdźmy jak największą liczbę osób chętnych do rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
Przyjdź 26 lutego 2023r. na halę widowiskowo - sportową w Wołczynie. Zarejestruj się do bazy DKMS. Podziel się życiem.

Compro DB3W dniu 22 marca 2017 roku może nastąpić dwukrotne, ćwiczebne uruchomienie syren alarmowych, oznaczające ogłoszenie alarmu oraz odwołanie alarmu.

syrena malaW dniu 15 marca 2016 roku o godz. 11.30 nastąpi ćwiczebne uruchomienie syren alarmowych, oznaczające ogłoszenie alarmu, natomiast o godz. 11.45 nastąpi odwołanie alarmu.

syrena malaW dniach 7-9 czerwca 2016 roku, w ramach ćwiczenia RENEGADE-SAREX 16/I, może nastąpić ćwiczebne uruchomienie syren alarmowych, oznaczające:

  • modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut – „OGŁOSZENIE ALARMU”,
  • ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut – „ODWOŁANIE ALARMU”.

syrena malaW dniach 13-14 października 2015 roku może nastąpić ćwiczebne uruchomienie syren alarmowych

bez tytułuW dniach 14-15 listopada 2018 roku odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza. Modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut oznacza – „OGŁOSZENIE ALARMU”, natomiast ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut oznacza – „ODWOŁANIE ALARMU”

człowiek roku 2016Troje zwycięzców w Plebiscycie NTO na Człowieka Roku 2016 na szczeblu powiatowym to ludzie, którzy na co dzień pracują w naszych powiatowych jednostkach. Dzięki Państwa głosom mają szansę na wygraną w finale wojewódzkim. Głosujemy do 17 marca.

ludzie kolaz 2

W  finale wojewódzkim Anna Włodarczyk – psycholog z Ogólniaka i organizatorka akcji Stop Narkotykom, jest w tej chwili na pierwszym miejscu w kategorii Działalność społeczna i charytatywna, Piotr Pośpiech – starosta kluczborski jest na drugim miejscu w kategorii

...

Informujemy, że w dniu 15 kwietnia 2015 roku w drodze licytacji odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Kluczborku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Wydziale I Cywilnym (sala nr 6) sprzedaż atrakcyjnego terenu inwestycyjnego o powierzchni 19,0182 ha. 

herb wolczyna malyInformujemy, że w dniu 28 października 2015 roku o godz. 10:15 po raz drugi w drodze licytacji odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Kluczborku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Wydziale I Cywilnym (sala nr 6) sprzedaż atrakcyjnego terenu inwestycyjnego o powierzchni 19,0182 ha...

...

icoKluczborski Inkubator Przedsiębiorczości informuje o przedłużeniu do dnia 31 marca 2017r. naboru do projektu: „Dotacja-Firma-Sukces. Wsparcie dla przedsiębiorczych!” w ramach którego można otrzymać do 25 000 zł bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej oraz wsparcie pomostowe 1 000 zł na miesiąc nawet przez okres 12 miesięcy po otwarciu firmy. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie: www.inkubatorkluczbork.pl Kontakt do Biura projektu: tel. 77

...

ico23 - 24 sierpnia 2014 r. w Komorznie odbędą się Dożynki

 

 

PictureW sobotę 27 sierpnia 2016 r. w parku w Duczowie Małym odbędzie się Festyn Dożynkowy. Dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Duczów Mały i Wielki przygotowano liczne zabawy sportowo-rekreacyjne oraz zabawę z wesołym Klaunem.

Herb Wołczyna bez tłaBurmistrz Wołczyna zaprasza na Dożynki Sołeckie w Skłągach. Szczegóły na plakacie.   

ico

tapeciarnia.pl 269929 zboze makiRada Sołecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi, Ochotnicza Straż Pożarna w Skałągach serdecznie zapraszają na Dożynki Wiejskie.

150

DSCF7627 malaZakończono I etap przebudowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Szymonkowie (ul Młyńska). Inwestycję realizowała firma Poldek Marek Włodarczyk z Kłobucka, która docelowo wykonała 0,5 km asfaltowej drogi o szerokości 5 m wraz z kanalizacją deszczową o łącznej długości 237 m.

dzien drzewa

10 października każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji Grupa Aktywni Kreatywni zorganizowała przy współpracy z Urzędem Miejskim ekologiczną zabawę dla dzieci z gminy Wołczyn.

straz miejska logoDzień 29 sierpnia został ustanowiony Świętem Straży Miejskiej. Z tej okazji składam Straży Miejskiej w Wołczynie serdeczne podziękowania za dotychczasową pracę i osiągnięcia w dbaniu o porządek publiczny. Życzę, aby wszystkie przeprowadzane interwencje były skuteczne i przynosiły poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Życzę również wielu osobistych radości oraz satysfakcji zawodowej osiąganej w związku z rzetelnie pełnioną służbą dla mieszkańców gminy.
                                                                                                                    Burmistrz Wołczyna
                                                                                                                    Jan Leszek Wiącek

Kopia dzień drzewa małeSerdecznie zapraszamy 9 października 2015 r. na Aktywną Wyspę (staw koło kina) na wspólną zabawę z okazji Święta Drzewa, obchodzonego w Polsce 10 października każdego roku.  W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. UWAGA: W razie niepogody zajęcia odbędą się w budynku OSP.

den14 października obchodzimy w całym kraju Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wołczynie, odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta z pracownikami wołczyńskich szkół.

Zapraszamy na spektakl pt. „Szał menopauzy czyli ech mała poszalej - masz 80 lat". Premiera odbędzie się 7 marca o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Spektakl popremierowy odbędzie się 8 marca o godzinie 15:00.

icoStowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Szymonków serdecznie zaprasza na festyn "Szymonkowiany", który odbędzie się w dniach 9 - 10 lipca 2016 r. w parku w Szymonkowie. W programie festynu zabawa disco z DJ Bart, turniej piłki plażowej o puchar burmistrza Wołczyna, zawody wędkarskie, występy artystyczne zespołów "Impuls", "Namysłowianie", dzieci ze szkoły podstawowej w Szymonkowie oraz zabawa z klaunem "Wesołkiem" i zabawa taneczna z zespołem "Pryzmat". Więcej informacji na plakacie.

plakat mały

serce dla wolczyna

W sobotę 29 sierpnia 2015 roku w Wołczynie, odbył się Festyn Rodzinny "Zakończenie Wakacji" podczas którego przeprowadzono lokalny zryw serc - XVI edycję akcji „Serce dla Wołczyna”.

Cel tegorocznej akcji to dalsza budowa Ponadregionalnego Centrum Spotkań „Park Przyjaźni” w Wołczynie (Kozi Park).

fundacja wspomagania wsi icoogłasza kolejny nabór
na organizowane w IV kwartale 2014 r.
bezpłatne warsztaty

W poniedziałek 13 kwietnia 2015 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wołczynie miała miejsce uroczystość Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia.

dozynki napis

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych było sołectwo Krzywiczyny, a Starostami Ewa Herbut i Józef Winkowski.
W słoneczną niedzielę 7 września 2014 r. pięknie udekorowana wieś Krzywiczyny przywitała zaproszonych gości i wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w tegorocznych Dożynkach Gminnych. Kolorowy korowód dożynkowy wraz z pięknie wykonanymi koronami żniwnymi poprowadziła przez wioskę na plac obok byłej szkoły orkiestra dęta z Bażan.

Gminne Święto Plonów w Szymonkowie

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych było sołectwo Szymonków, a Starostami Anna i Przemysław Panicz.
W niedzielę 6 września 2015 r. pięknie udekorowana wieś Szymonków przywitała zaproszonych gości i wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w tegorocznych Dożynkach Gminnych.

Herb Wołczyna bez tłaInformujemy, że w dniu 30 marca 2018 roku Urząd Miejski w Wołczynie będzie czynny do godziny 14.00

 Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy

herb wolczyna maly Informujemy, iż w dniu 30 grudnia 2016 roku
Urząd Miejski w Wołczynie
będzie czynny do godziny 14
30
Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy

Iherb wolczyna maly nformacja dotycząca podejmowanych działań mających na celu rozwiązanie sprawy zakłócania ciszy i braku bezpieczeństwa Mieszkańców z okolic stacji paliw przy ul. Kluczborskiej.

imagesWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o udzielanych pożyczkach dla przedsiębiorców działających w sektorze MŚP. Można skorzystać z pożyczek na zakup materiałów i surowców udzielanych przez w/w Fundusz.
Więcej: www.wfosigw.opole.pl/pozyczki-dla-przedsiebiorcow-msp

herb wolczyna maly Burmistrz Gminy Wołczyn podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości uzyskania dotacji celowej ze środków budżetu gminy na realizację zadań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych.

kasztanowiecSerdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Wołczyn na IX Edycję Europejskiego Dnia Kasztana, która odbędzie się w dniach 26 - 27 maja 2018 r. w Komorznie. W sobotnie popołudnie odbędą sie zawody wędkarskie, a wieczorem zabawa taneczna z zespołem "Omega". Jak co roku, tradycyjnie już niedzielny festyn rozpocznie się od biegu o Puchar Kasztana. Na ten dzień zaplanowano również liczne występy artystyczne i inne atrakcje min.: loteria fantowa, gry i zabawy dla dzieci. Szczegóły na plakacie

                            Picture ww

Kopia jarmark 2016 bigW dniach 9 - 10 grudnia 2016 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy na kluczborski rynek. Szczegóły na plakacie.

                         300 

icoStarosta kluczborski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się
w dniach 11 - 12 grudnia 2015 r. na rynku w Kluczborku.

 

 

Zapraszamy serdecznie na Jarmark Trzech Króli organizowany w Wołczynie

jarmark trzecg kroli

Jubileusz 120 rocznicy powołania Ochotniczej Straży Pożarnej w WołczynieW dniu 27 sierpnia 2015 r. w Wołczynie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 120 rocznicy powołania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczynie.

herb wolczyna maly W dniu 10 listopada br. podczas obchodów Święta Niepodległości w auli Gimnazjalno Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła wręczył Burmistrzowi Wołczyna Janowi Leszkowi Wiąckowi podziękowania za piastowanie funkcji Burmistrza Wołczyna od 2002 roku oraz efektywne inwestowanie środków europejskich.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” oraz Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych realizując projekt pn. „Kierunek FIO” wraz z gospodarzem Urzędem Miejskim w Wołczynie zapraszają na spotkanie edukacyjno-informacyjne.

8 sierpnia 2014 (piątek) godz. 16.30
sala narad UM-Wołczyn
  1. Zaproszenie
  2. Regulamin konkursu Kierunek FIO-2

DSC08289125 lutego 2016 r. na scenie sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury odbył sie jubileuszowy XV Festiwal Piosenki Angielskiej. Dziecięcy zaspół "Wielokropek " reprezentowała Kinga Konefał - uczennica Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie, która wyśpiewała najwyższe wyróżnienie.

herb wolczyna malyEwangelicki kościół drewniany w Gierałcicach, to kolejny zabytkowy obiekt, który zostanie wyremontowany w tym roku. Kościół w Gierałcicach to zabytek, który leży na szlaku „Kościółków Drewnianych” w powiecie kluczborskim.

indeksKomisja europejska rozpoczęła konsultacje publiczne on-line, na temat obywatelstwa Unii Europejskiej. Komisja zamierza zebrać opinie obywateli oraz doświadczenia w sprawach dotyczących obywatelstwa UE oraz wspólnych wartości unijnych, w kontekście działań mających na celu ochronę i wzmocnienie praw obywatelskich UE oraz uczynienia życia obywateli UE łatwiejszym podczas wykonywania tych praw.

SanitarnyPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu sieciowego w Szymonkowie, zaopatrującego w wodę wsie Szymonków i Świniary Małe ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody bakteriami Escherichia coli i bakteriami grupy coli.

Komunikat

SanitarnyPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku informuje, że na podstawie cząstkowych wyników badań próbek wody, pobranych do badań w dniu 11.05.2016 r. z wodociągu w Szymonkowie w punktach: studnia nr 1 woda surowa, studnia nr 2 woda surowa, stacja uzdatniania wody, Szymonków szkoła podstawowa, Świniary Małe 14/1 nie stwierdzono bakterii Escherichia coli

Komunikat

SanitarnyPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku stwierdza ponownie brak przydatności wody do spożycia we wsi Szyminków. Woda nie nadaje się do picia i przygotowywania posiłków oraz do m.in. mycia zębów, rąk, kąpieli, płukania owoców i warzyw. Woda może być używana wyłacznie do celów sanitarno - bytowych (np. spłukiwanie toalety).

Komunikat

SanitarnyPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku informuje, że na podstawie wyników badań próbek wody, pobranych do badań w dniu 21.04.2016 r. z wodociągu w Szymonkowie w następujących punktach: woda ze studni nr 1 i 2, Szymonków stacja uzdatniania wody, Szymonków zbiornik wody czystej, Świniary Małe nr 1, Świniary Małe nr 14, Szymonków ul. Kasztanowa 6, Szymonków ul. Wołczyńska 7, Szymonków oddział przedszkolny, przysiółek Szklarnia nr 12, przysiołek Wesoła nr 11, przysiółek zielonaGórna nr 1

...

SanitarnyPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku informuje, że na podstawie cząstkowych wyników badań próbek wody, pobranych do badań w dniu 11.05.2016 r. z wodociągu w Wierzbicy Górnej w punktach: studnia nr 4 woda surowa, studnia nr 2 woda surowa, stacja uzdatniania wody, Świniary Wielkie blok 53, Wierzbica Dolna nr 73, Wierzbica Górna szkoła podstawowa, Duczów Wielki 27 nie stwierdzono bakterii Escherichia coli.

Komunikat

icoZapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z terenu gminy Wołczyn do udziału w spotkaniu informacyjnym prowadzonym przez pracowników Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy". Spotkanie odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w małej sali Wołczyńskiego Ośrodka Kultury, gdzie omówiony zostanie regulamin konkursu grantowego w ramach programu "Działaj Lokalnie IX" - granty do 6 tysięcy złotych. 

 

Fundacja Przyrodnicza "pro Natura" oraz Grupa ENERGA zapraszają do udziału w konkursie grantowym "Fundusz dla Przyrody".

Organizacje pożytku publicznego, grupy nieformalne i grupy samopomocowe mogą się ubiegać o dotacje w ramach programu Kierunek FIO. Można zdobyć od 3 do 5 tys. zł.

icoZapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach projektu "Rocznego programu współpracy Gminy Wołczyn z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w roku 2017".

Konsultacje trwają od 2 listopada do 16 listopada 2016 r.

icoZapraszamy zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały w sprawie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie gminy Wołczyn.

Konsultacje trwają od 16 maja do 20 maja 2018 r.

nagroda za sump

Informujemy, że nastąpiła zmiana miejsca przeprowadzenia ww. konsultacji. Konsultacje odbędą się o godzinie 15:00 w Wołczyńskim Ośrodku Kultury ul. Opolska 1, 46-250 Wołczyn

herb wolczyna maly Burmistrz Wołczyna zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznegodo do wzięcia udziału w konsultacjach projektu "Rocznego programu współpracy Gminy Wołczyn z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w roku 2016".

krwiobusDnia 10 sierpnia 2019 r. (sobota) do Wierzbicy Dolnej przyjedzie Krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi. Specjalistycznie wyposażony autobus będzie stacjonował przy Świetlicy Wiejskiej od godziny 11:00 do 14:00.

Beznazwy 2

flaga narodowa polska WWW AKW związku ze zbliżającymi się świętami: 1 maja Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja 225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji zachęcamy wszystkich mieszkańców do wywieszenia flagi państwowej przed siedzibami instytucji publicznych, zakładów pracy oraz w pobliżu swoich posesji. Niech powiewające, biało - czerwone flagi dadzą wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

IMG 8295Świąteczna iluminacja wołczyńskiego Rynku wygrała w etapie regionalnym plebiscytu "Świeć się" na najpiękniej oświetlone miasto w województwie opolskim i tym samym awansowała do II etapu plebiscytu - ogólnopolskiego finału na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce.

Głosowanie będzie trwało od 15 stycznia do 25 stycznia 2016 r.

Aby zagłosować należy wysłać SMS o treści: MT.16 na nr. 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

PODGLĄD NA BIEŻĄCE WYNIKI

IMG 8295Wołczyński Rynek ponownie bierze udział w konkursie "Świeć się" na najpiękniej oświetlone miasto. W ubiegłym roku Wołczyn zwyciężył w VI edycji plebiscytu miast na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w województwie opolskim. Nasze miasto zwyciężyło zdobywając 2017 głosów. Nagrody za zwycięstwo sprzęt AGD o łącznej wartości 1000 zł trafiły do rodzin podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie, a także na stołówkę OPS .

23 marca b.r. Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu zorganizowało „I Opolski Konkurs RCRE Lego WeDo 2015".

W konkursie wzięło udział 36 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły całego województwa. Nie mogło wśród nich zabraknąć Mistrzów Kodowania z wołczyńskiej Jedynki.

PictureBurmistrz Wołczyna zaprasza na naradę żniwną, która odbędzie się w dniu 6 lipca 2018 r. o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wołczynie i poświęcona będzie między innymi aktualnej sytuacji na rynku zbożowym i rzepakowym oraz różnym aspektom sytuacji jaka wytworzyła się w wyniku niekorzystnego przebiegu warunków pogodowych w bieżącym roku.

nasiona dla afryki male

Drodzy mieszkańcy Wołczyna. Już trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wołczynie bierze udział w charytatywnej akcji "Nasiona dla Afryki". Wiemy, że nie zawiedziecie i wesprzecie ośrodek misyjny w Zambii. Jak zwykle na torebki z nasionkami czeka sekretariat szkoły.

Nowy wóz strażacki dla OSP w Wołczynie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wołczyn na uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego wozu ratowniczo - gaśniczego, w dniu 28 sierpnia 2015 r. (piątek) o godzinie 17.00 na plac przed remizą OSP Wołczyn, ul. Byczyńska 4. Ponadto uroczystość ta zbiega się w tym roku z jubileuszem 120 - lecia powstania jednostki.

W dniu 13 marca 2015 roku w Sali Wiejskiej w Krzywiczynach odbyło się Sprawozdawczo - Wyborcze Walne Zgromadzenie Gminnego Związku Ludowe Kluby Sportowe w Wołczynie.
Na obradach odbyło się podsumowanie działalności związku za 2014 rok, a także odbyły się wybory nowego Zarządu związku na kadencję 2015-2019.

plakat sw niepodl 2015 malaBurmistrz Wołczyna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej seredcznie zapraszaja wszystkich Mieszkańców na obchody 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Program obchodów

indeksWe wtorek 10 listopada 2015 roku odbyły się uroczystości związane z uczczeniem 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się od wspólnego przemarszu z kompanią honorową Wojska Polskiego władz miasta, społeczności uczniowskiej oraz mieszkańców spod budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczynie pod Pomnik Zwycięstwa, gdzie Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Antkowiak oraz Burmistrz Wołczyna Pan Jan Leszek

...

plakat8 października 2015 r. aula Gimnazjalno – Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie ponownie zapełniła się gośćmi i sympatykami Gimnazjalnych Kulturaliów – cyklicznej imprezy, poświęconej zgodnie z założeniem, wszelkim dziedzinom sztuki.

otwarcie DOJO 13W piątek 18 grudnia 2015 r. w budynku przy ul. Sienkiewicza 5 została oficjalnie otwarta sala treningowa wołczyńskich karateków. Sala została wyremontowana własnymi silami przez rodziców dzieci i młodzieży ćwiczącej w Klubie Karate. Pozyskali oni środki finansowe z Fundacji VELUX na zakup maty oraz lustra z VITROTERM Murów S.A. Dzięki temu stworzyli warunki do bezpiecznego uprawiania tej dziedziny dla 27 karateków, których trenuje sensei Zbigniew Sitarz - 5 Dan, sędzia międzynarodowy ITKF,

...

herb wolczyna maly O ZAMIARZE BEZPOŚREDNIEGO ZAWARCIA UMOWY W ZAKRESIE PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO

Obowiązkowi wymiany dowodu osobistego podlegają tylko dowody:

5492 0 largeZakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołczynie informuje, że w dniach 12-13.05.2016 r. odbędzie się płukanie sieci oraz profilaktyczne zachlorowanie wody pochodzącej z wodociągów w Szymonkowie oraz Wierzbicy Górnej. W związku z powyższym może być wyczuwalny zapach chloru w wodzie. Zaleca się uprzednio przegotować wodę przed spożyciem.

herb wolczyna maly

Konkurs ofert na usuwanie pojazdów oraz prowadzenie parkingu strzeżonego  

brak wodyZakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołczynie informuje: w dniu 07.12.2016 r. (środa) w godzinach 9:00 – 12:00 w Wołczynie nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z planowanymi robotami związanymi z przyłączeniem do sieci wodociągowej „Osiedla Słonecznego” zlokalizowanego w Wołczynie przy ul. Poznańskiej. Po wykonaniu robót i otwarciu wody może nastąpić pogorszenie jej jakości. Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.

Kopia ATT001046 stycznia 2019 r. (niedziela) po raz drugi ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych pięknych Jasełkach. Niech każdy z nas w tym dniu założy koronę symbol orszaku i podąży za królami i gwiazdą betlejemską do stajenki. W tym roku w rolę króli wcielą się proboszczowie z trzech parafii sąsiadujących ze sobą diecezji: kaliskiej, opolskiej i wrocławskiej. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprosić wszystkich mieszkańców do

...

icoParafia Rzymskokatolicka, Burmistrz Wołczyna i Wołczyński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na III Orszak Trzech Króli w naszym mieście. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy 

 

ico

Od czwartku 26 lutego do poniedziałku 2 marca 2015 roku przeżywaliśmy nawiedzenie relikwii Św. Jana Pawła II w parafii Rzymskokatolickiej w Wołczynie oraz w Gimnazjalno-Licealnym Zespole Szkół, który nosi imię naszego Wielkiego Rodaka.

Od 14 do 20 marca gościliśmy w GLZS w Wołczynie partnerów, z którymi w ramach programu Comenius realizowaliśmy projekt Architektura mostem kulturowym między przeszłością a teraźniejszością.

Piknik patriotyczny icoGimnazjalno-Licealny Zespół Szkół serdecznie zaprasza mieszkańców na Piknik patriotyczny, który odbedzie się 25 maja 2016 r. o godzinie 12:00 na terenie rekreacyjnym przy hali widowiskowo - sportowej w Wołczynie. W programie konkurs piosenki patriotycznej, mecz siatkówki oraz gry i zabawy integracyjne. 

Piknik patriotyczny mały

nagroda za sumpKonsultacje społeczne „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Obszaru Funkcjonalnego Kluczbork-Namysłów-Olesno” wchodzą w kolejną fazę. Dostępne są już ankiety konsultacyjne dla mieszkańców, znane są już też terminy spotkań konsultacyjnych w gminach, których obszar obejmuje plan mobilności.

nagroda za sumpSerdecznie zapraszamy na kolejną turę spotkań konsultacyjnych „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Obszaru Funkcjonalnego Kluczbork-Namysłów-Olesno”.

silaczJuż wkrótce będziemy mogli poćwiczyć na nowej siłowni zewnętrznej
w tzw "Kozim Parku" przy ulicy Sienkiewicza. Siłownia to część całego projektu zagospodarowania "Koziego Parku" na Ponadregionalne Centrum Spotkań "Park Przyjaźni".

dozynki

Sierpień to czas dożynek - święta plonów, które jest uhonorowaniem ciężkiej pracy wszystkich ludzi pracujących na rzecz rolnictwa. 
W przedostatni weekend sierpnia 23-24 odbyły się już pierwsze dożynki w sołectwach: Duczów, Komorzno i Skałągi.

18 marca 2015 r. podczas V Sesji Rady Miejskiej w Wołczynie Burmistrz Jan Leszek Wiącek wspólnie z Przewodniczącym Rady Waldemarem Antkowiakiem, złożyli serdeczne gratulacje wszystkim nowo wybranym Sołtysom oraz wręczyli podziękowania dla ustępujących ze swojej funkcji.

piekne anioly logoW imieniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stowarzyszenia Piękne Anioły i Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołczynie składa SERDECZNE PODZIĘKOWANIAWSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM:

ico 3 maiStarosta Kluczborski zaprasza na powiatowe uroczystości 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz na powiatowe obchody Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej.

Szczegóły na plakatach: plakat 3 maja, plakat 8 maja.

 

W dniu 25 marca 2015 roku o godz. 12.30 na terenie Wołczyna nastąpi uruchomienie syren alarmowych na okres trzech minut.

icoZ powodu złej pogody festyn rodzinny Szymonkowiany planowany na niedzielę 23 lipca został przeniesiony na niedzielę 30 lipca 2017 r. w tym dniu odbędzie się Gminny Turniej Rodzin, który poprzedzi turniej piłki plażowej oraz zawody wędkarskie. Dla wszystkich wystąpi zespół gitarowy  ALE DYM, zespół taneczny IMPULS oraz odbędzie sie zabawa taneczna z zespołem AKSAMIT. 

200

4 marca 2015 roku w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie Burmistrz Jan Leszek Wiącek przekazał na ręce Kierownik OPS w Wołczynie Pani Agnieszki Wilczek nagrody, które Gmina Wołczyn otrzymała za zdobycie I miejsca w VI Edycji organizowanej przez Grupę Energa ogólnopolskiego Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą" na Najpiękniejsze Iluminacje Świąteczne w województwie opolskim.

icoW grudniu 2015 r. zakończono remont alejek spacerowych w wołczyńskim parku koło byłego kina. Zniszczona nawierzchnia alejki prowadzącej od ul. Kluczborskiej do parku wyłożona została kostką betonową, natomiast w środku parku powstały alejki szutrowe prowadzące do urządzeń zabawowych oraz stawu.

robotyJeszcze w tym roku będzie remontowana droga ul. Karola Miarki w Wołczynie. Realizacja przedsięwzięcia ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu kołowego oraz pieszego i nie zmieni dotychczasowej funkcji ulicy.

IMG 7540 malyTrwają prace przy budowie I etapu drogi dojazdowej do terenów inwestycyjno- przemysłowych w Gierałcicach. Inwestycję realizuje firma REMOST z Olesna, która wykona 353 m asfaltowej drogi o szerokości 7 m wraz z kanalizacją deszczową o łącznej długości 161 m i przebuduje istniejący przepust.

icoDokumenty przyjmowane będą w okresie od 17 do 28 lutego br.

 

150

herb wolczyna malyZ końcem sierpnia ruszyła inwestycja pn. „Budowa i przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Wierzchy oraz Remont drogi w miejscowości Markotów Mały – przysiółek Nowa Wieś". Obecnie kończą się prace przy przysiółku Nowa Wieś gdzie została już wylana nowa nawierzchnia drogi.

ico1 kwietnia rozpoczęła się akcja informacyjno – promocyjna programu 500+. W ciągu 3 miesięcy, a więc do końca czerwca br., specjalnie oznakowane samochody 500 - BUS odwiedzą wszystkie gminy na terenie całego kraju. Urzędnicy wojewody będą udzielali porad i wsparcia wszystkim zainteresowanym programem rządowym „Rodzina 500+” Będzie się można dowiedzieć m.in. kto jest uprawniony do korzystania z programu Rodzina 500+ oraz jak wypełnić wniosek. 

Do gminy Wołczyn BUS 500+ przyjedzie w dniu

...

Beznazwy 1Burmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Dożynkach Gminno Powiatowych, których gospodarzem będzie Szymonków. Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 1 września br. na terenie Parku przy ulicy Wołczyńskiej. Podczas mszy świętej, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szymonkowie rolnicy z Gminy Wołczyn będą dziękować za tegoroczne plony. Szczegóły na plakatach.

 

Beznazwy 1Burmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Dożynkach Gminno Pwiatowe, których gospodarzem będzie Szymonków. Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 1 września br. w Parku przy ulicy Wołczyńskiej. Uroczystości dożynkowe podczas, podczas których rolnicy z Gminy Wołczyn będą dziękować za tegoroczne plony rozpoczną się od mszy świętej, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szymonkowie.

Beznazwy 1Burmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Dożynkach Gminno Powiatowych, których gospodarzem będzie Szymonków. Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 1 września br. w Parku przy ulicy Wołczyńskiej. Uroczystości dożynkowe podczas, których rolnicy z Gminy Wołczyn będą dziękować za tegoroczne plony rozpoczną się od mszy świętej, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szymonkowie.

icoW dniach od 3 do 7 listopada tego roku odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów ”Złote Talenty w Złotej Pradze” w Republice Czeskiej. W festiwalu uczestniczyło 56 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i instrumentalne. Wystąpili młodzi artyści z sześciu krajów europejskich: Czech, Estonii, Mołdawii, Rosji, Ukrainy i Polski. Nasz kraj reprezentowały laureatki XXV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki: Tańca „Majowa

...

icoW dniu 29 listopada 2015r. w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie odbył się VI Regionalny Konkurs Talentów „Talentiada 2015". Zmagania konkursowe odbywały się od południa do późnych godzin nocnych, w dwóch kategoriach wiekowych: 12 - 15 lat i 13 – 50 lat.

indeksDnia 28.10.2015 r. w świetlicy szkolnej SP im. Orła Białego w Wierzbicy Górnej odbyło się spotkanie z Bogusławem Bardonem i prezentacja albumu żeglarskiego „Moja rzeka Odra”, dla uczniów z klas IV- VI , w ramach programu autorskiego Marty Wołczyk oraz Aliny Lech „Kto mi da skrzydła?- spotkania z ciekawymi ludźmi”. (Było to 12 spotkanie w ramach programu).

 

DSC07769W dniach 21 – 22 listopada 2015 r. w Ośrodku Kultury w Byczynie odbyła się XIX Gala Piosenki. Wzięły w niej udział po raz drugi reprezentantki sekcji solowej dziecięcego zespołu „Wielokropek” działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wołczynie: Emilia Artymicz, Jewtuch Dagmara, Kinga Konefał, Łabędzka Paulina, Lekka Weronika, Martyniszyn Zofia, Nowak Roksana, Ryszka Aleksandra, Slimak Julia, Sypniewska Karolina, Teodorowska Roksana.

icoW dniu 13 kwietnia 2016 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołczynie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary "Zbrodni Katyńskiej" poświęcona żołnierzom, policjantom, strażnikom granicznym zamordowanym w Katyniu, Twerze i Charkowie.

imagesW ubiegłą sobotę 14 listopada 2015 roku, w sali Wołczyńskiego Ośrodka Kultury kolejny już raz odbył się uroczysty bal z okazji Dnia Seniora. Wszystkich przybyłych gości z okazji ich święta przywitała przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wołczynie Pani Irena Kuśmierz.

Dla upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego dnia 1 sierpnia 2014 roku o godzinie 17.00 na jedną minutę, zostaną uruchomione sygnały alarmowe na terenie Gminy Wołczyn.

szkolenie pozytek 2016W związku z wejściem w życie w dniu 3 września br. Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dotyczącego wprowadzenia nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań w otwartych konkursach ofert Starostwo Powiatowe w Kluczborku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, dotyczących ww. zmian. Szkolenie poprowadzi ekspert w tej dziedzinie Pan Artur Gluziński. Szkolenie odbędzie się 17 października 2016 roku o godz. 15.00 w Pracowni

...

eu flag europe for citizens plPunkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu 20 stycznia w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ulicy B. Koraszewskiego 7 w Opolu.

szymonkowiany 2015W dniach 18 - 19 lipca 2015 r. odbędzie się Turniej Rodzin
w Szymonkowie.

Zapraszamy.

lewW dniach 15-16 sierpnia odbyła się kolejna już impreza pod nazwą „Szymonkowiany”, organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Szymonków.

beznazwyNTO prowadzi plebiscyt "POŻYTECZNI 2016" w celu wybrania najpopularniejszych organizacji pożytku publicznego działających na Opolszczyźnie. Na stronie nto.pl/pozyteczni znajduje się lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych. Na liście tej znajdują sę dwa stowarzyszenia dzialające na terenie naszej gminy: Stowarzyszenie Gminny Związek Ludowe Kluby Sportowe oraz Stowarzyszenie Ziemi Wołczyńskiej "Dwa Serca". Zagłosujmy na nasze

...

Przy niemalże pełnych kibiców trybunach 15 marca 2015 roku, na Hali widowiskowo-sportowej w Wołczynie odbyła się I edycja Turnieju Żaków o Puchar Burmistrza Wołczyna organizowanego przez nasz klub MKS Wołczyn.

baner7 maja 2016 r. na Stadionie Miejskim w Oleśnie odbędą się XXI Uliczne Biegi Pokoju.

 

                                Informujemy, iż w dniu 23 grudnia 2016 roku
Herb Wołczyna bez tła    Urząd Miejski w Wołczynie będzie czynny do godziny 14:00

           Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy

herb wolczyna maly

Zwrot częścipodatku akcyzowego
1 sierpnia - 31 sierpnia 2015r.

 

od 1 sierpnia – 31 sierpnia 2015 roku można składać wnioski o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT na zakup oleju napędowego wydane w okresie od
1 lutego 2015 r. do 31 lipca 2015 r.

Limit zwrotu podatku w 2015 r. wynosić będzie 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Wołczynie w

...

Urząd Miejski w Wołczynie informuje, że w podanych terminach nastąpi planowane wyłączenie energii elektrycznej:

burzeInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega:
w godzinach 14:00 do 22:00 dnia 21.06.2018 r. na terenie powiatu kluczborskiego wystąpią burze z gradem.
Miejscami prognozuje się burze z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Porywy wiatru do 80 km/h mogą występować rownież poza burzami, przy przechodzeniu chłodnego frontu atmosferycznego wieczorem i początkowo w nocy.

Sposob postepowania w roznych sytuacjach pogodowych

12 i 13 lipca 2014 roku odbył się już V Turniej Rodzin organizowany w tym roku w Sołectwie Szymonków. W sobotni wieczór goście do białego rana bawili się wraz z zespołem Solar oraz z DJ. Zenkiem. Niedzielne zmagania rozpoczęły się od zawodów wędkarskich gdzie najlepszy okazał się Tomek Fuczyło (Szymonków). 

dzie s1Serdecznie zapraszamy na Gminne Święto Strażaka połączone z zawodami sportowo-pożarniczymi, które odbędzie się w dniu 18 czerwca (sobota) 2016 r. w Gierałcicach na terenie rekreacyjno-sportowym. Tradycyjnie Święto Strażaka rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w intencji strażaków, następnie rywalizacja sportowo-pożarnicza oraz wręczenie medali i odznaczeń. Od godziny 16:30 zapraszamy na Festyn przy strażnicy OSP Gierałcice i zabawę z zespołem "Omega". Wiecej informacji na plakatach.

plakat 150

icoSerdecznie zapraszamy na Gminne Święto Strażaka połączone z zawodami sportowo-pożarniczymi, które odbędzie się w dniu 17 czerwca (sobota) 2017 r. w Skałągach na terenie rekreacyjno-sportowym. Tradycyjnie Święto Strażaka rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w intencji strażaków, następnie odbędzie się rywalizacja sportowo-pożarnicza oraz wręczenie medali i odznaczeń. Od godziny 19:00 zapraszamy na Festyn i zabawę z zespołem "FENIKS".

300

Od 10 lutego do 15 marca br. w gminie Wołczyn zostały przeprowadzone wybory sołtysów i rad sołeckich na nową kadencję 2015 – 2019.

icoStowarzyszenie Ludzi Aktywnych Horyzont przy współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu organizuje w dniu 14 lutego (wtorek) 2017 roku w oddziale terenowym RCK i K w Kluczborku przy ul. Katowickiej 26 ogólnopowiatową walentynkową akcję zbiórki krwi. Podczas akcji każda para zakochanych, która zgłosi się do punktu poboru i odda krew, otrzyma przygotowany wspólnie z naszymi partnerami upominek w postaci np. vouchera na spływ kajakowy, biletów do kina, na basen czy też

...

ikonaGrupa Łuczników Tradycyjnych "An-Onimy" serdecznie zaprasza na warsztaty łucznicze "Strzał w dziesiątkę".
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października (niedziela) 2014 r. o godzinie 15.00 na terenie basenu miejskiego
w Wołczynie.

Więcej informacji na poniższym plakacie i na Facebooku.

icoW dniu 19 kwietnia 2016 r. o godzinie 17.30 w Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się wieczór poetycko - muzyczny podczas, którego Pani Agnieszka Chrobot zaprezentuje swój nowy tomik poezji pt."Na Fali Czasu", a Pani Małgorzata Pasznicka nową płytę pt."Duszy Śpiew".

icoW najbliższą niedzielę (18 marca 2018 r.) Rada Rodziców i uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wołczynie zapraszają na kiermasz świąteczny w godzinach 7:30 - 13:30, który odbędzie się pod kościołem Św. Teresy w Wołczynie, natomiast Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku zaprasza na kiermasz w godzinach 15:00 - 18:00, który odbędzie się w filii w Kuniowie. W czasie kiermaszu będzie możliwość nabycia wielkanocnych prac rękodzielniczych. Zapraszamy !!!

                                SP 2 Wołczyn kiermasz 300     Kiermasz 2018 zmiana 300

domyMieszkanka Wołczyna Ola Markowicz wyjeżdża na wolontariat misyjny na Kubę.
Wolontariat ten to dzieło, które oferuje potrzebującym międzynarodowa wspólnota misyjna „Domy Serca”.

W dniach 10-14 marca 2015r. uczestnicy projektu Comenius „ Parki i ogrody w Europie – wczoraj i dziś" realizowanym w naszym gimnazjum udali się na szóste spotkanie szkół partnerskich odbywające się w Portugalii.

Strona PKW
pkw male

Strona BIP gminy Wołczyn
bip logo textOdnośniki do multimedialnych komunikatów Państwowej Komisji Wyborczej dotyczących wyborów do Sejmu RP i Senatu RP
zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.

Link do kanału PKW na youtube:

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP 2015 - Termin i technika głosowania
https://youtu.be/TX03DuUkFto

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP 2015 - Głosowanie korespondencyjne
https://youtu.be/Ko3VCbZH0vE
Wybory do Sejmu RP i

...

ikonaOddano wyremontowaną elewację budynku mieszkalnego w Wołczynie przy ulicy Namysłowskiej 17. Zakres prac polegał na odtworzeniu gzymsów i ubytków oraz na otynkowaniu i dociepleniu budynku. Koszt prac wyniósł około 40 000 zł.

icoUrzad Skarbowy w Kluczborku zachęca do elektronicznego przesyłania zeznań podatkowych za 2015 rok. W związku z tym w dniu 25.02.2016 r. o godzinie 9:00 do godziny 13:00 w Urzędzie Miejskim w Wołczynie, pracownicy US będą udzielać pomocy i wskazówek.

flagaW związku ze zbliżającymi się świętami majowymi: 1 maja Święto Pracy,  2 maja Dzień  Flagi Państwowej, 3 maja 226 Rocznica Uchwalenia Konstytucji zachęcamy mieszkańców do prezentowania swoich postaw patriotycznych poprzez wywieszanie flag podczas uroczystości państwowych i lokalnych w pobliżu swoich posesji, instytucji publicznych i zakładów pracy.

KASZTAN 2019 1024 kopiaICOZapraszamy na X Edycję Europejskiego Dnia Kasztana, który odbędzie się w Komorznie 25-26 maja 2019.

KASZTAN 2019150

zdjęcie małeSerdecznie zapraszamy na X Forum Kluczborskich Kobiet "Badam się, mam pewność", organizowanego 20 października o godz. 17.00 w Kluczborskim Ratuszu.

Organizatorzy XIII edycji "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" zapraszają wszystkie panie zamieszkałe w powiecie kluczborskim do przekazania swoich prac (obrazy, hafty, rzeźby, witraże, inne rękodzieła) na czas ekspozycji w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Prace przyjmowane będą 2 i 3 marca. Wernisaż odbędzie się 8 marca 2015 r.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału 14 lutego 2015 roku w Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbył się Bal Sportowca. Impreza zorganizowana przez Gminny Związek Ludowe Kluby Sportowe podsumowywała ostatni rok działalności klubów sportowych z Gminy Wołczyn.

Plakat icoZapraszamy wszystkich chętnych do udziału w jubileuszowym XV Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza Wołczyna, który odbędzie się 11 czerwca 2016 r. (sobota) na terenie rekreacyjno-sportowym w Wołczynie przy ul. Sienkiewicza. To cykliczna impreza sportowa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalno-sportowych Wołczyna, jak i również w kalendarz ogólnopolskiego portalu Maratony Polskie.

icoZapraszamy wszystkich chętnych do udziału XVI Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza Wołczyna, który odbędzie się 10 czerwca 2017 r. (sobota) na terenie rekreacyjno-sportowym w Wołczynie przy ul. Sienkiewicza. To cykliczna impreza sportowa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalno-sportowych Wołczyna, jak i również w kalendarz ogólnopolskiego portalu Maratony Polskie.

200 

Kopia plakatBurmistrz Wołczyna zaprasza na XVII Bieg Uliczny, który odbędzie się w dniu 9 czerwca (sobota) br. na terenie rekreacyjno - sportowym w Wołczynie przy ulicy Sienkiewicza 4a. Rozpoczęcie biegów o godz. 10.00. W tym dniu o godz. 12.00 na bieżni wokół boiska sportowego odbędzie się dla wszystkich mieszkańców wspólny bieg "Dla Niepodległej". Gorąco zachęcamy do udziału w tym patriotycznym biegu z okazji Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chętnych do wzięcia udziału w tym

...

logo szkoły7 grudnia 2015 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Wołczynie odbył się XX Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wołczyna. To święto piłki nożnej z okazji mikołajek organizują nauczyciele wychowania fizycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wołczynie.

Zjazd mlodziezyW poniedziałek 13 lipca 2015 roku rozpoczęło się XXII Spotkanie Młodych w Wołczynie organizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej.

plakatZapraszamy na XXVII Gimnazjalne Kulturalia. W tym roku wystąpi niemiecki zespół jazzowy.

Zakończenie wakacji na „Aktywnej wyspie”Z licznych atrakcji skorzystać mogły dzieci, przybyłe na imprezę z okazji zakończenia wakacji, która odbyła się 28 sierpnia 2015r. w parku koło kina. Zorganizowana ona została w ramach projektu „Aktywna wyspa” skierowanego do mieszkańców Wołczyna, a mającego na celu aktywizację, integrację wokół dobra wspólnego oraz rozpropagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Wołczyna poprzez stworzenie zagospodarowanie miejsca spotkań, organizację zajęć o tematyce ekologicznej, sportowej oraz

...

IMG 8811Gmina Wołczyn przejęła drogę osiedlową od Agencji Nieruchomości Rolnej w Opolu i wyremontowała ją dzięki pozyskanemu z Agencji dofinansowaniu w wysokości 96 %. Zakres robót na osiedlu obejmował budowę ciągu pieszo-rowerowego, wyłożenie kostką betonową dróg osiedlowych oraz montaż oświetlenia ulicznego. Łączny koszt robót wyniósł blisko 480.000 zł z czego prawie 460.000 zł pokryła Agencja Nieruchomości Rolnej w Opolu a 19.000 zł poniosła gmina Wołczyn.

ico

Z początkiem miesiąca grudnia 2015 r. zakończył się remont ul. Karola Miarki w Wołczynie, którego celem była poprawa stanu ulicy oraz ruchu kołowego i pieszego. Firma Remost z Olesna wykonała nową jezdnię o długości 200 m z nawierzchnią asfaltową, ułożyła kostkę brukową na chodniku po jednej stronie ulicy oraz wybudowała zatokę parkingową. Koszt remontu wyniósł prawie 230 tys. zł.

wasice icoTermomodernizacja Szkoły Podstawowej w Wąsicach wykonywana była w dwóch etapach. W roku ubiegłym ocieplono budynek szkoły i wykonano elewację zewnętrzną. Koszt robót wyniósł 48 600 zł. W 2015 roku realizowany był drugi etap termomodernizacji, w ramach którego została wymieniona instalacja centralnego ogrzewania wraz z kotłem grzewczym.

LogoUrząd Miejski w Wołczynie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące Nowego Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi obowiązującego od 1 stycznia 2018 r. na terenie gminy. Spotkanie to odbędzie się 12 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Wołczyńskiego Ośrodka Kultury.

icoWołczyński Ośrodek Kultury zaprasza na Bal Sylwestrowy. Przywitanie Nowego Roku nastąpi w iście szampańskim nastroju, zabawie do białego rana przy porywającej do tańca muzyce zespołu „FENIX” Bilety do nabycia w sekretariacie Wołczyńskiego Ośrodka Kultury.

                                                        250 1

Kopia plakat brzezinkiSołtys i Rada Sołecka w Brzezinkach zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się dnia 15 lipca 2017 r. przy świetlicy wiejskiej w Brzezinkach. 250

icoBurmistrz Wołczyna, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szymonkowie  serdecznie zapraszają na festyn "Szymonkowiany", który odbędzie się w dniach 28 - 29 lipca 2018 r. w parku w Szymonkowie. W programie sobotnia dyskoteka z DJ Zenkiem i niedzielny festyn, podczas którego odbędzie się turniej rodzin, miniturniej piłkarski na boisku szkolnym o puchar burmistrza Wołczyna, zawody wędkarskie oraz występ wokalny Mariusza Buczka, Zespołu Wilkowianie oraz

...

icoBurmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W dniu 10 listopada 2016 (czwartek) odbędzie się przemarsz ulicami miasta, który poprowadzi kompania honorowa Wojska Polskiego, uroczyste złożenie wiązanek kwiatów i zniczy pod Pomnikiem Zwycięstwa oraz pod Obeliskiem przy Szkole Podstawowj nr 1. W dniu 11 listopada 2016 (piątek) o godz 16:00 w Kościele św. Teresy w Wołczynie, odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona występem

...

KIERMASZ WIELKANOCNYŚrodowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się dnia 02.04.2017 r (niedziela) w godz. 15:00 - 18:00 w filii w Kuniowie.

300

mikołaj prezeWołczyński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, podczas którego dzieci będą miały okazję zobaczyć spektakl w wykonaniu aktorów teatru "Blaszany Bębenek", pt. "W poszukiwaniu świątecznej gwiazdki." Spotkanie odbędzie się w dniu 6 grudnia 2016 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej domu kultury w Wołczynie.

                                                        250

mik2Wołczyński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem oraz na przedstawienie pt. "Gucio Zaczarowany" w wykonaniu teatru lalek Bajka. Spotkanie odbędzie sie w dniu 6 grudnia 2015 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej domu kultury w Wołczynie.

W dniu 13 maja na Stadionie Miejskim w Wołczynie odbędzie się Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

300

Kopia ATT00110W dniach 21 - 22 lipca 2018 r. zapraszamy do Krzywiczyn na Gminno - Powiatowy Turniej Sołectw. W sobotę wieczorem zabawa z zespołem King's, a niedzielę będą rywalizować ze sobą sołectwa naszego powiatu. Szczegółowe informacje na plakacie.

ATT00110

Kopia ATT00173Zapraszamy na coroczne obchody Dni Wołczyna. W tym roku będziemy świętować już po raz 27.  Pierwsze dźwięki ze sceny ustawionej na terenie rekreacyjno - sportowym przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie usłyszymy 29 czerwca - piątek. Tego dnia koncert zagra SARSA, a sobtnią gwiazdą będzie CZADOMAN.

200

logo2010bigW dniach 10 - 14 lipca 2017 roku odbędzie się XXIII Spotkanie  Młodych w Wołczynie organizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Hasło tegorocznego Spotkania to "Smak Nawrócenia" będący Smakiem Bożej Miłości, której  uczestnicy będą doświadczać. Poznają św. Franciszka, którego historia nawrócenia pozostaje aktualna do dziś.
Więcej informacji na temat Spotkania Młodych w Wołczynie na stronie www.wolczyn.kapucyni.pl

Plakat

 

Kopia ATT00116Zapraszamy wszystkie dzieci na "Dzień Dziecka". Na najmłodszych czekać będzie moc atrakcji dnia 1 czerwca o godz. 17.00 na terenie rekreacyjnym przy boisku Orlik (ul. Sienkiewicza) w Wołczynie. Więcej informacji na plakacie. 

200

icoZapraszamy wszystkie dzieci na "Dzień Dziecka". Świętowanie odbędzie się 1 czerwca 2016 roku o godzinie 17:00 na placu przy straży pożarnej w Wołczynie. W razie niepogody w sali Domu Kultury. Więcej informacji na plakacie. 

ATT00101 300

icoBurmistrz Wołczyna serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w dniu 18 czerwca 2018 r. (poniedziałek) na godzinę 17.00 na otwarcie mini parku linowego, który został utworzony w parku koło byłego kina w Wołczynie. Będą wesołe gry i zabawy z animatorami "Fantazja" oraz nie zabraknie słodkich niespodzianek.

plakat otwarcie mini parku linowego

uroczystosci majoweSamorząd Gminy Wołczyn serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na obchody Majowych Świąt Narodowych. We wtorek 2 maja  odbędzie się 44 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Młodszych Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej. W środę 3 maja zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 w Kościele Świętej Teresy w Wołczynie oraz w uroczystej Sesji Rady Miejskiej o godz. 10.30 w Wołczyńskim Ośrodku Kultury. Dla miłośników piłki nożnej 3 maja na kompleksie boisk sportowych

...

Picture Kopia 2Samorząd Gminy Wołczyn serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na obchody Majowych Świąt Narodowych.
W poniedziałek 2 maja 2016 r. odbędzie się 43 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Młodszych Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej. We wtorek 3 maja 2016 r. zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 w  Kościele Świętej Teresy w Wołczynie oraz w uroczystej Sesji Rady Miejskiej o godz. 10.30 w Wołczyńskim Ośrodku  Kultury.

dolina stobrawyZapraszamy na spotkania informacyjne i szkolenia z pisania biznesplanów w ramach organizowanych naborów dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020, w zakresie podejmowania działalności gospodarczej i rozwijania działalności gospodarczej.

icoW związku z powierzeniem Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu roli regionalnego operatora Programu Bardzo Młoda Kultura, wdrażanego na terenie całej Polski przez Narodowe Centrum Kultury, informuję, że 18 maja br. o godz. 15:00, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza ul. Mickiewicz 10 w Kluczborku (w sali 17 – I piętro), odbędzie się spotkanie sieciujące w ramach projektu pn. „Edukacja Kulturowa Opolszczyzny – EDUKO 2016–2018”, gdzie szczegółowo zostaną przedstawione jego założenia

...

Zarząd Województwa Opolskiego informuje o rozpoczęciu konsultacji projektu „Standardu działania, wdrażania i weryfikacji Regionalnego Centrum Organizacji Pozarządowych".

Ubiegłoroczny triumfator drużyna Wasco Rożnów zwyciężyła w VI Edycji Ligi Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wołczyna organizowanej przez Urząd Miejski w Wołczynie.

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rozumiem