Buletyn informacji publicznej
Facebook
Youtube
Instagram
Dla osób z trudnościami w komunikowaniu się
Elektroniczna platforma usług administracji publicznej
Strona Główna
Aktualności
Załatwianie spraw
Ochrona środowiska
Oświata
Przetargi
Projekty
Org. pozarządowe
Nieruchomości
Zarządzanie Kryzysowe
Dane urzędu:
Urząd Miejski w Wołczynie
ul. Dworcowa 1
tel. 77 418 83 40
E-mail: info@wolczyn.pl
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 7.30 - 15.30

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności
Miasto i Gmina
Urząd
Mieszkaniec
Turysta
Inwestor

20 marca 2015r. w naszej szkole odbył się III SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW. Przypadł dzień wcześniej od tradycyjnego pierwszego dnia wiosny i dnia wagarowicza, ale pokrył się z Międzynarodowym Dniem Szczęścia, a szczęścia i radości było dziś w naszej szkole wiele.

Dzień ten przebiegał nieco inaczej niż w latach ubiegłych, kiedy tylko chętni uczniowie prezentowali swoje talenty. III edycja dnia talentów miała na celu zachęcenie i zaangażowanie wszystkich uczniów do odszukania w sobie różnych uzdolnień i zaprezentowania ich przed całą szkołą. Dlatego po krótkim przywitaniu i oficjalnym rozpoczęciu III Dnia Talentów w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas by tam przez dwie godziny przygotowywać się do występu i prezentacji. Elementem wspólnym dla wszystkich klas i przedszkolaków były prace plastyczne przedstawiające białego orła. Wizerunki orła nawiązują do uroczystości nadania imienia naszej szkole. Imię Orła Białego dla szkoły wybraliśmy wszyscy, a uroczystość odbędzie się w czerwcu tego roku. Niecodzienną przerwą w pracy nad rozwijaniem talentów było oglądanie zaćmienia słońca. Po dwóch godzinach wszyscy ponownie zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by rozpocząć prezentacje talentów.
Na początku zaprezentowali się najmłodsi - przedszkolaki, pod opieką pań: Małgorzaty Kowalskiej, Aliny Lech i Aleksandry Pupki. Wszystkie dzieci wykonały prace z wizerunkiem białego orła różnymi technikami plastycznymi: kolorowanie kredkami, malowanie farbami i wyklejanie plasteliną. Kolejny talent przedszkolaków to śpiew dwóch piosenek „Mój dom" i „ Kapela" oraz recytacja wiersza pt." Żuczek i żabka".
Klasa IA pod opieką p. Małgorzaty Kowalik wykonała orła używając popcornu i złotych cukierków, którymi dzieci ozdobiły koronę, dziób i szpony ptaka. Przedstawiły również montaż z wierszami i piosenką pt. „Maszeruje wiosna". Dzieci były barwnie ubrane w papierowe wianki z kwiatami, które wszystkim przypomniały o zbliżającej się wiośnie.
Również uczniowie klasy IB z wychowawczynią p. Krystyną Adaszyńską pracowali nad wizerunkiem orła. Wybrali technikę skręconych ruloników białej bibuły. W wykonaniu Nikoli Dziarmagi i Adriana Zawadzkiego usłyszeliśmy dwa patriotyczne wiersze: „Kto ty jesteś" i „Kim też ja będę" Władysława Bełzy. Na zakończenie klasa IB zaprezentowała zabawę „Na wybitki", nawiązując do zbliżających się świąt wielkanocnych i przypominając tradycję stukania się jajkami.
Klasa II wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Słowik przedstawiła wiele talentów: oczywiście talent plastyczny - starannie wycięte i odpowiednio złożone i przyklejone papierowe kółka utworzyły pięknego orła, ale był też taniec hip-hop, który z dziećmi zatańczyła wychowawczyni, Nadia Garlikowska zaprezentowała umiejętność robienia wełnianego szalika za pomocą palców, Amelia Bułajewska rysunek orła ołówkiem, Sofia Abdalla zatańczyła taniec do swojej ulubionej piosenki „Mam tę moc", natomiast Kinga Garbowska z Patrykiem Kujawą dali pokaz trzech tańców towarzyskich: rumby, cha-chy i jive. Występ tej pary bardzo się wszystkim spodobał.
Uczniowie klasy III pod opieką p. Elżbiety Ramzy wykonali dwa wizerunki orła - jeden z bibuły, a drugi z białych piórek. Zatańczyli dla wszystkich taniec „Marsz wiosenny", zaśpiewali „Rap o rodzinie", a na instrumentach zagrali akompaniament do utworu „Nasza piosenka".
Po klasie III wystąpiła klasa IV z wychowawczynią p. Martą Wróbel. Uczniowie wykonali z bibuły białego orła, Dagmara i Marta Kościuk oraz Zuzanna Garbowska w strojach z elementami kowbojskimi zatańczyły taniec country „Cotton Eye Joe", dziewczęta pokazały również piękne papierowe kwiatki, zrobione metodą „Kusudama", a trio: Weronika Dydak, Marta i Dagmara Kościuk zatańczyły do piosenki zespołu Enej „Tak smakuje życie".
Podopieczni p. Anny Sikory wykonali orła z papierowych kulek, Tamara Dziarmaga, Patrycja Pupka, Roksana Ząbik i Katarzyna Łabędzka zatańczyły wymyślony przez siebie układ tańca współczesnego, na koniec występu wszyscy wraz z wychowawczynią zatańczyli irlandzki taniec integracyjny.
Najstarsi uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Helena Chrobak wizerunek orła wykonali z ruloników bibuły. Niespodzianką były krótkie wiersze o wiośnie, ułożone przez Michała Gumowskiego, a recytowane przez Kornela Falkowskiego. Patrycja Gołyga i Wiktoria Iwan zatańczyły w duecie do swojej ulubionej piosenki, a wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali się w tańcu integracyjnym „Belgijka".
Po prezentacji wszystkich klas zespół „Italia" zaśpiewał piosenkę pt. „Biała mewa" przy akompaniamencie Kingi Garbowskiej, która grała na keyboardzie. Ostatnim elementem prezentacji był taniec Nikoli Dziarmagi i całego zespołu „Italia" tańca współczesnego.
Po prezentacji uczniów talentem wykazały się wszystkie panie wychowawczynie. Wzięły udział w konkursie układania puzzli. Każda z pań miała za zadanie jak najszybciej ułożyć i przykleić obrazek z pięknymi wiosennymi kwiatami. Przy entuzjastycznym dopingu wszystkich uczniów najszybciej zadanie wykonała p. Małgorzata Słowik, miejsce II zajęła p. Małgorzata Kowalik, a miejsce III - p. Anna Sikora.
Praca nad prezentacją obok wydobycia talentów również integrowała klasę z wychowawcą, uczyła ich wzajemnej współpracy, pomagania sobie i pokazania dobrych i mocnych stron uczniów. III Szkolny Dzień Talentów nie miał charakteru konkursowego, ale dyrektor szkoły p. Lesław Czernik przygotował nagrodę dla wszystkich uczniów . Będzie nią wycieczka do 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.
Dekorację do uroczystości przygotowały, jak co roku, panie Małgorzata Kowalik i Marta Mentek. Prezentacje talentów podziwiali wszyscy uczniowie naszej szkoły, grono pedagogiczne, jak również przybyli rodzice i dziadkowie. Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwała p. Małgorzata Pasznicka, a zdjęcia wykonała p. Marta Mentek.
Tekst: SP Wierzbica Górna
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rozumiem