Wołczyńskie Koło Emerytów działa lokalnie

dzialaj lokalnie logoKoło Emerytów we współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Wołczynie rusza z realizacją projektu pn. "Klub Przyjaźni dla Juniora i Seniora", na który seniorzy pozyskali dofinansowanie ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy".

Dla chętnych wnucząt i dziadków odbędą się w Klubie Emerytów, ul. Sienkiewicza 5 w Wołczynie ciekawe i bezpłatne spotkania międzypokoleniowe: Na pytanie skąd pochodzę? Najciekawiej Babcia, Dziadek mi odpowie (prezentacja historii i tradycji rodzinnych); Babcia moja to jest szycha, jak coś zrobi będzie pycha (wspólne lepienie pierogów); Wspólna zabawa radością napawa (wykonanie zabawek naszych dziadków); Gra planszowa lepsza niż komputerowa, a książka ponadczasowa (gry stolikowe i wspólne czytanie); Babcine sposoby na różne choroby (przepisy na naturalne leki). Spotkanie podsumowujące, gofrem pachnące (prezentacja i podsumowanie wspólnych działań). Terminy poszczególnych zajęć podane będą w Klubie Emerytów oraz na facebooku Miasto i Gmina Wołczyn.
Seniorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w projekcie. Będzie wzajemna nauka przez świetną i smaczną zabawę. Zróbmy to Razem!!!

Picture 150