TANECZNY SUKCES AURORY

icoDziałające przy Wołczyńskim Ośrodku Kultury mażoretki „AURORA” wzięły udział w VII Otwartych Mistrzostwach Polski Środkowej Tańca Mażoretkowego w Poddębicach, który jest jednocześnie sceną eliminacji do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu. Warunkiem udziału w tak prestiżowym konkursie jest spełnienie wielu rygorystycznych wymagań. W tegorocznym konkursie zespół reprezentowały trzy, z sześciu grup AURORY - Seniorki, Juniorki i Kadetki.

Przedstawicielki wołczyńskiej AURORY 14 i 15 kwietnia wystąpiły w czterech układach grupowych: pom pom scena, show, mini formacja, mini mix, a także w małych formach duo/trio pom pom. Prace nad tymi układami trwały kilka miesięcy, a ich zakres był na tyle szeroki, że wymagały one organizacji dodatkowych zajęć. Dziewczęta z dużym zaangażowaniem podeszły do udziału w tym konkursie i wiele godzin swojego wolnego czasu poświęciły na przygotowanie się do konkursu, a trzeba się bardzo napracować żeby móc sprostać wszystkim wymogom regulaminowym konkursu – mówi Rafał Neugebauer Dyrektor Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. W Mistrzostwach uczestniczyliśmy już po raz trzeci z rzędu, ale dla niektórych dziewcząt był to występ debiutancki i był dla nich wielkim przeżyciem – dodaje Dyrektor WOK.
Podczas tegorocznych zawodów dziewczęta z AURORY stanęły do rywalizacji z ponad 700 zawodniczkami z 52 grup reprezentujących województwa śląskie, łódzkie, opolskie, wielkopolskie i mazowieckie, które łącznie wystawiło ponad 200 widowisk tanecznych. Wielogodzinne próby, szereg wyrzeczeń i wielkie zaangażowanie mażoretek z Wołczyńskiego Ośrodka Kultury dały wspaniałe rezultaty. Juniorki układem scenicznym wytańczyły sobie V miejsce, występ show pt. „Ognisty ptak” dał im III miejsce. Kadetki za występ sceniczny otrzymały miejsce VII, natomiast w kategorii show prezentując widowisko pt. „Wiosny czar” zajęły I miejsce. Seniorki również zaprezentowały się w dwóch układach tanecznych miniformacja oraz mini mix i w obydwu przypadkach zdobyły I miejsce. Poza występami zespołowymi Mażoretki AURORA wzięły także udział w małych formach. I tak w kategorii duo/trio pompon kadetki Kaja Neugebauer i Hanna Łabędzka zajęły I miejsce, w kategorii duo/trio pompon juniorki Karolina i Katarzyna Krzyżowskie wytańczyły sobie również I miejsce, Kinga Spurek, Nadia Czapaj i Izabela Kryszczuk wywalczyły miejsce III, Zofia Rogacz i Milena Zabłocka zajęły miejsce V. Seniorki Julia Adamska, Jagoda Kiepura i Laura Chałupka w kategorii duo/trio pom pom otrzymały miejsce I.
Dzięki osiągniętym podczas VII Otwartych Mistrzostw Polski Środkowej Tańca Mażoretkowego w Poddębicach reprezentantki AURORY otrzymały nominację do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu, który odbędzie się w maju.