Wokaliści z Zespołu Wielokropek w finale

pobraneJuż po raz szesnasty w dniu 10 marca br. Dziecięcy Zespół Artystyczny „Wielokropek” wziął udział w przeglądzie ogólnopolskich eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” w Częstochowie.

Zespół działający pod kierunkiem Marii Tymczyszyn ze szkoły Podstawowej nr 1 w Wołczynie zaprezentował się z repertuarem wokalnym w czterech kategoriach wiekowych: Kinga Konefał w kategorii 17-19 lat; Paulina Łabędzka, Rokana Nowak, Julia Slimak w kategorii 14-16 lat; Emilia Grześkowicz, Weronika Lekka, Elwira Spychała, Roksana Teodorowska w kategorii 11-13 lat; Marcel Jaśkiewicz, Karolina Markowicz w kategorii do 10 lat.
W tej imprezie kulturalnej, która odbyła się 10 marca w Klubie „Politechnik” Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie – wystąpiło ponad 70 młodych wokalistów z całej Polski.
Prezentacja wokalna naszych młodych wokalistek i wokalisty zaowocowała zakwalifikowaniem się do udziału w finale XXVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka”, który odbędzie się w dniach 5-7 maja br. w Klubie „Politechnik” Akademickiego Centreum Kultury w Częstochowie.