Jubileusz 5 - lecia działalności Zespołu Tanecznego Mażoretek "Aurora"

icoZespół Taneczny Mażoretek "Aurora" obchodzi w tym roku piąte urodziny. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Wołczyńskim Ośrodku Kultury w dniu 31 stycznia br. Na początku urodzinowego spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna, która przybliżyła przybyłym gościom działania i osiągnięcia artystyczne Zespołu.

Następnie wszystkie grupy taneczne Mażoretek zaprezentowały na scenie wypracowane układy taneczne. Po występach i gromkich brawach władze samorządowe, współpracujące organizacje i placówki oświatowe oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm złożyli na ręce kierującej Zespołem Pani Pauliny Pawińskiej oraz dyrektora Wołczyńskiego Ośrodka Kultury Pana Rafała Neugebauera gratulacje oraz najlepsze życzenia. Jak przystało na tak wyjątkową uroczystość nie zabrakło jubileuszowego tortu.
Zespół Taneczny Mażoretek "Aurora" został założony w grudniu 2012 r. z inicjatywy dyrektora Ośrodka Kultury. Opiekun i choreograf Zespołu Pani Paulina zebrała wówczas grupę 12 dziewcząt, z którymi rozpoczęła intensywne ćwiczenia taneczne. Przez kolejne miesiące i lata skład Mażoretek ciągle się powiększał, przybywały nowe tancerki. Zespół obecnie liczy blisko 90 dziewcząt w różnym wieku, które tworzą 6 grup tanecznych (początkująca, średnio zaawansowana, młodsza, juniorki, kadetki, seniorki). Na zajęcia artystyczne wciąż zgłaszają się nowe uczennice, które chcą spróbować swoich sił w tańcu. Na próbach Mażoretki intensywnie przygotowują nowe układy choreograficzne i odpowiednie kostiumy, aby móc zaprezentować się na scenie podczas wielu imprez kulturalnych. 
W czasie pięciu lat Zespół zdobył uznanie i sympatię szerokiego grona widzów w kraju, ale przede wszystkim szczególne miejsce w sercach wołczyńskich odbiorców. Trudno wymienić w kilku zdaniach ogrom wykonanej pracy, zliczyć wszystkie występy, zdobyte laury w konkursach tanecznych oraz turniejach regionalnych i ogólnopolskich. Co najważniejsze, przez te pięć lat, Mażoretki "Aurora" utrzymują bardzo wysoki poziom artystyczny i są barwną wizytówką, promującą naszą Gminę. Mocną stroną działalności Zespołu jest ciężka praca dzieci, twórcza energia opiekuna Zespołu oraz zaangażowanie rodziców, którzy wspierają pasję swoich pociech i funkcjonowanie grup tanecznych.