I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Pracowników Samorządowych o Puchar Burmistrza Wołczyna

ico

W sobotę 10 lutego 2018 r. w hali widowiskowo – sportowej w Wołczynie został rozegrany I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Pracowników Samorządowych o puchar Burmistrza Wołczyna. W zawodach zagrały drużyny reprezentowane przez pracowników Urzędu Gminy Lasowice Wielkie, Urzędu Miejskiego w Kluczborku, Starostwa Powiatowego w Kluczborku oraz Urzędu Miejskiego w Wołczynie.

Turniej samorządowy został rozegrany w systemie „każdy z każdym”, drużyny podeszły do rywalizacji z wielką zaciętością i zaangażowaniem. Wszystkie mecze toczyły się w atmosferze fair play, mimo to nie udało się uniknąć drobnych urazów. Kontuzjowanym zawodnikom pierwszej pomocy udzielał ratownik medyczny Pan Adam Błaszczykiewicz. Na najgłośniejszy doping w wykonaniu chiliderek (pracownic Urzędu Miejskiego) mogła liczyć drużyna gospodarzy, którą do walki poprowadził zastępca burmistrza Bogusław Adaszyński, w nastepującym składzie: Marcin Dłubak, Przemysław Panicz, Marcin Kaczmarczyk, Damian Woźny, Grzegorz Zator, Andrzej Maliński.
Po zaciętych meczach pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Kluczborku. Drugie miejsce zajęła drużna Starostwa Powiatowego w Kluczborku, trzecie miejsce drużyna Urzędu Miejskiego z Wołczyna, a czwarte drużyna Urzędu Gminy z Lasowic Wielkich. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Woźny z Urzędu Miejskiego w Wołczynie, najlepszym bramkarzem uznano wójta Gminy Lasowice Wielkie Daniela Gagata, natomiast królem strzelców został Tomasz Ligenza z Urzędu Miejskiego w Kluczborku. Wyróżniono również najstarszego zawodnika turnieju, którym był Andrzej Maliński z Urzędu Miejskiego w Wołczynie.
Na zakończenie rozgrywek I Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Pracowników Samorządowych wyróżnienia i puchary poszczególnym zawodnikom oraz drużynom wręczył burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek, który zapowiedział kontynuację takich turniejów w następnych latach.