Złoty i Diamentowy Jubileusz par małżeńskich z gminy Wołczyn

pobraneWe wtorek 24.10.2017 r. w Wołczyńskim Ośrodku Kultury  odbyła się uroczystość, podczas której dwadzieścia siedem par z terenu gminy świętowało jubileusz wspólnego pożycia małżeńskiego. Jubileusz 50 - lecie małżeństwa czyli złote gody obchodziło dwadzieścia dwie pary, a  jubileusz 60 - lecia  czyli diamentowe gody świętowało pięć par.

W zacnym gronie rekordzistami, bowiem sakramentalne "Tak" powiedzieli sobie 60 lat temu byli: Irena i Bronisław Górscy z Wierzbicy Górnej, Kazimiera i Bernard Malińscy z Wołczyna, Rozalia i Roman Pawluk z Wołczyna, Wanda i Bolesław Smok z Komorzna, Janina i Józef Stankiewicz z Jędrzejowic.
Parami świętującymi 50 - lecie małżeństwa, czyli złote gody byli: Czesława i Józef Cichoccy z Wołczyna, Janina i Jan Cichoń z Krzywiczyn, Irena i Henryk Gołębiowscy z Wołczyna, Genowefa i Antoni Hreczyńscy z Markotowa Dużego, Helena i Franciszek Jędrzejak z Wołczyna, Kazimiera i Andrzej Kalinowscy z Wołczyna, Irena i Eugeniusz Kustra z Wierzbicy Górnej, Halina i Witold Kuś z Markotowa Dużego-Cygany, Krystyna i Henryk Łakomy z Wierzbicy Dolnej,  Krzysztofa i Ryszard Mordal z Brynicy, Maria i Zykfryd Orawscy z Szymonkowa, Stefania i Jan Pajdak z Wierzbicy Górnej, Halina i Władysław Puc z Wołczyna,  Marianna i Zdzisław Relich z Wołczyna, Maria i Jerzy Rokita z Wołczyna,  Władysława i Jan Skolarus z  Wierzchów, Zdzisława i Bronisław Skrawek z Wołczyna, Halina i Gerard Stach z Wołczyna, Krystyna i Edward Stężały z Komorzna, Krystyna i Jerzy Tylek ze Skałąg, Wacława i Kazimierz Zawadzcy z Wołczyna, Kazimiera i Lech Smolis z  Wierzbicy Górnej. 
Małżonkowie zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji dostojnych jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek. Burmistrz pogratulował małżonkom pięknego święta i życzył zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia. 
Podczas uroczystości nie zabrakło toastu, wzruszeń i pięknej oprawy muzycznej. Dla Jubilatów piękne posenki o miłości zaśpiewały solistki z Zespołu Artystycznego „Wielokropek” pod kierownictwem Pani Marii Tymczyszyn, działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wołczynie.