Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 2017praga_2017 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Solistki Zespołu „Wielokropek” w Pradze

icoW dniach 26-30.06 br. odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Republice Czeskiej. W festiwalu uczestniczyło 53 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, wokalno-instrumentalne i instrumentaliści. Wystąpili młodzi artyści z pięciu krajów europejskich: Białorusi, Czech, Rosji, Ukrainy i Polski.

Nasz kraj reprezentowały laureatki XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie, w tym: Paulina Łabędzka, Roksana Nowak, Weronika Lekka, Amelia Słaboń, Roksana Teodorowska. Młode wokalistki od lat należą do sekcji solowej Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Wielokropek” działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wołczynie. Po rywalizacji konkursowej jury pod przewodnictwem Damira Basyrowa, solisty Teatru Opery i Baletu w Pradze, przyznało wykonawcom nagrody i wyróżnienia. W kategorii piosenki estradowej: 14-17 lat Paulina Łabędzka zdobyła II miejsce i srebrny medal za wykonanie piosenek pt: „Gołębi song”, „Banalny blues”. Roksana Nowak w kategorii 14-17 lat zdobyła II miejsce i srebrny medal za prezentację piosenek pt: „Ludzkie gadanie” oraz „Szabada”. Weronice Lekkiej w kategorii 11-13 lat przyznano III miejsce i brązowy medal za zaśpiewanie piosenek pt: „Kropelki”, „Żyj do przodu”. Roksana Teodorowska za prezentację piosenek pt: „Tabliczka muzyczka”, „I’te vurria vasa” w kategorii 11-13 lat zajęła II miejsce i otrzymała srebrny medal. W kategorii do 10 lat Amelia Słaboń za wykonanie piosenek pt: „Mama wszystko wie”, „Wieczorny walczyk” otrzymała II miejsce i srebrny medal. Równocześnie młode wokalistki wzięły udział w konkursie w kategorii piosenka ludowa. Paulina Łabędzka zajęła II miejsce i otrzymała srebrny medal, Roksana Nowak I miejsce i złoty medal, Weronika Lekka II miejsce i srebrny medal, Roksana Teodorowska II miejsce i srebrny medal, a Amelia Słaboń I miejsce i złoty medal. Osiągnięcia uzdolnionych solistek wysoko oceniła Maria Tymczyszyn, kierownik artystyczny zespołu „Wielokropek”. Solistki zespołu spisały się znakomicie uzyskując bardzo wysokie lokaty, a wcześniejsze udziały w dwunastu międzynarodowych festiwalach zagranicznych również zaowocowały osiągnięciami artystycznymi. Główną nagrodę festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze” było Grand Prix im. Andrzeja Tymczyszyna, którą otrzymała wokalistka w kategorii: 18-25 lat Klaudia Szewczyk studentka Uniwersytetu Łódzkiego. Solistki zespołu „Wielokropek” uczestniczyły już szósty raz w tym artystycznym wydarzeniu, a w wolnym czasie po rywalizacji konkursowej zwiedzały zabytkową część Pragi.

{gallery}2017praga_2017{/gallery}