Buletyn informacji publicznej
Facebook
Youtube
Instagram
Dla osób z trudnościami w komunikowaniu się
Elektroniczna platforma usług administracji publicznej
Strona Główna
Aktualności
Załatwianie spraw
Ochrona środowiska
Oświata
Przetargi
Projekty
Org. pozarządowe
Nieruchomości
Zarządzanie Kryzysowe
Aktualności
Miasto i Gmina
Urząd
Mieszkaniec
Turysta
Inwestor

icoKiermasz Świąteczny organizowany w Wierzbicy Górnej przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Orła Białego staje się powoli tradycją naszej wsi. Licznie uczestniczą w nim także mieszkańcy pobliskich miejscowości, Wierzbicy Dolnej, Świniar Wielkich oraz Duczowa Małego i Wielkiego.

Kiermasz jest okazją do spędzenia miłych chwil w towarzystwie przyjaciół, znajomych i krewnych w pięknie udekorowanej sali wiejskiej. Jest także okazją do zaprezentowania talentów naszych uczniów, którzy wykonywali kolędy i pastorałki, recytowali wiersze i grali na fletach. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką Pani Krystyny Adaszyńskiej zaśpiewały „Gore gwiazdka Jezusowi” , uczniowie z klasy pierwszej pod opieką Pani Elżbiety Ramzy zaśpiewali „Nadchodzą Święta”, klasa druga, opiekun Pani Małgorzata Kowalik, zaprezentowała „Nie miały aniołki choinki” , klasa trzecia, opiekun Pani Małgorzata Słowik „Podarunki z nieba”, klasa piąta, opiekun Pani Marta Mentek, „Od serca do ucha” , a klasy szóste, opiekun Pani Anna Sikora i Pan Radosław Sęk „Świeć gwiazdeczko moja świeć”. Po raz pierwszy wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia języka niemieckiego, opiekun Pani Barbara Łobos Jastrzębska i zaśpiewały „Laterne”,” Kling Glockchen” i znaną od 1818 roku „StilleNacht, heilige Nacht . Wielką atrakcją Kiermaszu były kolędy i pastorałki wykonywane przez zespół Omega z Kuniowa, który na zaproszenie Rady Sołeckiej umilał ten Świąteczny czas. W czasie Kiermaszu rodzice oferowali przepyszne wypieki począwszy od różnych pierniczków po wspaniałe ciasta, był także barszczyk z uszkami. Uczniowie przygotowali pięknie wykonane różnorodne ozdoby świąteczne. Szczególne uznanie wzbudzały stroiki, które wykonywano w ramach organizowanego w szkole Konkursu. Komisja konkursowa wyróżniła 6 uczestników i nagrodziła 6 stroików w dwóch kategoriach wiekowych. Nie lada atrakcją były dwa karmniki wykonane przez Pana Jana Leszka Wiącka, burmistrza Wołczyna.
Udane sobotnie popołudnie, przyniosło wiele pozytywnych wrażeń i efektów. Było także okazją do zaprezentowania twórczości osób uczestniczących w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kuniowa. Właśnie wykonywane przez nich ozdoby świąteczne cieszyły się wielka popularnością wśród mieszkańców Wierzbicy i okolic.
Organizatorzy składają tą drogą wielkie podziękowania Radzie Sołeckiej z Wierzbicy Górnej, Pani Agnieszce Znamirowskiej dyrektor Wołczyńskiego Ośrodka Kultury i wszystkim tym, którzy zaangażowali się aktywnie w przygotowanie i przeprowadzenie tego Kiermaszu.

 

 

 

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rozumiem