Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 7.30 - 15.30

Urząd
Mieszkaniec
Turysta
Inwestor

ikoJuż po raz XVIII odbył się Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Wołczyna. W imprezie wzięło udział 190 dzieci i młodzieży. W głównym biegu pobiegło 117 osób, w tym 4 niepełnosprawnych. Zdaniem Stanisława Libery, współorganizatora imprezy, w tym roku dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja wśród uczestników biegu.

Nad bezpieczeństwem imprezy, na prośbę burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka czuwała dodatkowa karetka pogotowia z Opolskiego Centrum Medycznego. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział w biegu, a zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody rzeczowe. Pomiędzy wszystkimi uczestnikami, którzy ukończyli Bieg Główny rozlosowano nagrodę główną, był nią rower, który ufundowała firma Lesaffre Polska, a otrzymał go Waldemar Sitek. Można było również wylosować drobne nagrody.

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła Martyna Duda ze Szkoły Podstawowej w Wąsicach, drugie Adela Krzyżowska (Bicester), trzecie Julia Syguła z SP Wierzbica Górna. Wśród chłopców najlepszy był Bartek Szkoruda z SP1 Wołczyn, drugi Marcel Franusz (SP1 Wołczyn), trzeci Kornel Niedzielski z Przedszkola w Wąsicach. W kategorii szkół podstawowych klas I-II najlepszy wynik zanotowała Anna Uznańska z SP3 Praszka, druga była Emilia Syguła (SP Wierzbica Górna), a trzecia Maria Smotrycka (SP1 Wołczyn), wśród chłopców w tej kategorii zwyciężył Szymon Rybski (SP1 Wołczyn), drugi był Dominik Złotowski (SP1 Wołczyn), a trzeci Paweł Szafran również (SP1 Wołczyn). W kategorii SP III-IV zwyciężyła Aelia Muzyka (SP Wierzbica Dolna), druga była Milena Chatkiewicz(SP Wołczyn), trzecia Karolina Zawrotnika (SP Wąsice). Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Dobrzański (SP Szymonków), drugi był Michał Kwiatkowski (SP Wąsice), trzeci Dariusz Socha (SP2 Wołczyn). Wśród V i VI klasistów najlepsza była Karolina Krzyżowska (SP1 Wołczyn), druga przybiegła Oliwia Grubiak (SP Murów), trzecia Katarzyna Krzyzowska (SP 1 Wołczyn). Z kolei Kewin Kuwaja (SP1 Wołczyn) wygrał w tej kategorii, drugi był Kacper Bojko (SP1 Wołczyn), trzeci Mateusz Piątczak (SP2 Wołczyn).Wśród klas VII, VIII szkół podstawowych i III kl gimnazjalnej Ada Gałka (Luks Podiuk Kup), druga była Kinga Margoś (SP Szymonków), trzecia Samanta Zbrojowska (Rojów). W tej kategorii najszybciej pobiegł Tobiasz Flak (SP2 Olesno), drugi był Roman Frankiewicz (SP 3), trzeci Marcin Orawski (Szymonków). W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Wiktoria Osyra (Falstart Rudniki), druga była Roksana Nowak (Kluczbork), trzecia Natalia Zacharz (ZSP Prószków). W biegu głównym na 4500 m zwyciężyła wśród pań Khrystyna Kolomiets (Ostrów Wlkp.), druga była Wioletta Uryga (Kluczbork), trzecia Wiktoria Osyra (falstart Rudniki). Z kolei na 9000 m najszybciej pobiegł Dymytro Musatchenko (Ostrów Wlkp.), drugi był Damian Dyduch (Kępno), trzeci Yuriy Blahodir (Ostrów Wlkp.).