Tytuł "EuroSymbol Działań Proekologicznych 2018" dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wołczynie

cid part12 A6453863 C0B4DE1EwodociagiwolczynW dniu 23 listopada 2018 r. na uroczystej gali w Hotelu MONOPOL w Katowicach, w otoczeniu firm i instytucji biznesu i nauki, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołczynie otrzymał prestiżowe wyróżnienie tytuł „EuroSymbol Działań Proekologicznych 2018”.

Nagroda przyznawana jest przez redakcję ,, Monitora Rynkowego” niezależnego dodatku Dziennika Gazety Prawnej oraz ,,Monitora Biznesu” dodatku Rzeczpospolitej. Przyznając te wyróżnienie Kapituła Programu Promocyjnego SYMBOL 2018 doceniła uzyskane efekty firm , które zdobyły i dobrze wykorzystują środki pozyskane z Unii Europejskiej. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wołczynie dzięki wsparciu i wykorzystaniu funduszy unijnych realizuje zadania zgodnie z wyznaczonymi priorytetami. Rozbudowuje infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną oraz szuka nowych rozwiązań technicznych i technologicznych. W ciągu ostatnich pięciu lat na rozwiązanie problemów związanych z gospodarką wodno ściekową pozyskał ok. 15 mln zł dofinansowania.
Warto przypomnieć, iż w 2017 roku ZWiK uzyskał tytuł Ekosymbol 2017 za systematyczną rozbudowę sieci kanalizacyjnej i podłączanie do zorganizowanego systemu kanalizacyjnego kolejnych miejscowości gminy Wołczyn co przyczynia się do poprawy jakości wód i środowiska.
Więcej informacji na temat Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wołczynie